Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Jelenia Góra: Tak nie wolno parkować!

Wtorek, 27 kwietnia 2021, 6:07
Autor: WAC
Fot. Czytelniczka
Kiedy jeleniogórska straż miejska zacznie egzekwować przepisy dotyczące zakazu parkowania na chodnikach przez samochody dostawcze? - pyta pani Anna.

Nasza Czytelniczka przysłała do naszej redakcji zdjęcia wykonane kilka dni temu na Zabobrzu. Widać na nich w jaki sposób kierowca samochodu dostawczego, wbrew przepisom, parkował swoje auto na chodniku.

Artur Chmielewski ze straży miejskiej prosi, aby tego typu sytuacje zgłaszać pod numer alarmowy 986 w celu podjęcia skutecznej interwencji.

Interwencji dotyczących pojazdów w tym dostawczych zastawiających przejście chodnikami nasi strażnicy podejmują bardzo wiele – mówi A. Chmielewski. - Część z nich jest reakcją na sygnały od mieszkańców, reszta to wynik obserwacji poczynionych przez funkcjonariuszy podczas patroli. Przypomnę, że parkowanie na chodnikach jest dopuszczalne w przypadku, gdy ustawienie pojazdu jest możliwe w taki sposób, aby pozostawić dla pieszych minimum 1,5 szerokości chodnika. Pojazdy o masie całkowitej powyżej mają zakaz parkowania na chodnikach. W tym przypadku bierzemy po uwagę masę pojazdu wpisaną w jego dowodzie rejestracyjnym. To istotne, gdyż zdarzają się auta wizualnie duże, które jednak ważą mniej niż 2,5 tony. Według taryfikatora nieprawidłowe parkowanie na chodnikach jest karane mandatem 100-złotowym i 1 punktem karnym. W przypadku samochodu dostawczego kara ta jest podwójna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jelczem w Himalaje  

Działo się na Górze Szybowcowej

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Święto Żandarmerii

Komunalnicy nowej siedzibie  

Rusza profilaktyka raka płuc dla Dolnoślązaków  

Manewry strażaków

Pestka: Razem! Dokąd?

Modernizacja sieci – zabraknie wody na kilku ulicach

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Sprzęt zamiast podatku