Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Jelenia Góra: Ta dzisiejsza młodzież… pomaga potrzebującym

Środa, 22 września 2021, 11:20
Aktualizacja: 11:23
Autor: Agnieszka Kumek, ZSE–T
Fot. Użyczone/ZSE–T
Zwyczajowe chyba narzekanie na tzw. „dzisiejszą młodzież” nie zawsze ma uzasadnienie. Można się było o tym przekonać w czasie zeszłotygodniowego zajścia na Podwalu, na znanym trawniczku naprzeciwko Żabki, koło przejścia dla pieszych.

Trzech mężczyzn wdało się tam w bójkę, najbardziej agresywny uciekł, a dwaj pozostali na miejscu - jeden ze złamanym nosem, drugi nieprzytomny. Jedynymi osobami, które zareagowały na tę sytuację, były trzy uczennice jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych: Dominika Köster, Patrycja Pierzchała i Natalia Stich.

Podczas gdy inni przyglądali się i robili zdjęcia, dziewczyny spowodowały, że zostało wezwane pogotowie, ułożyły nieprzytomnego w pozycji bocznej ustalonej, oraz zajęły się mężczyzną ze złamanym nosem. Nie miało dla nich znaczenia, że byli w stanie wskazującym; dla nich byli kimś, kto potrzebuje pomocy i komu tej pomocy udzieliły. Dobre efekty przyniosła edukacja w zakresie pierwszej pomocy, ale najbardziej liczy się to, że dziewczyny nie miały wątpliwości, co należy zrobić – przede wszystkim wyłamać się z obojętnego tłumu. I to jest właśnie dzisiejsza młodzież.

Ogłoszenia

Czytaj również

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Krwiodawstwo (na razie) w krwiobusie

Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego

Czytaj również

Naturalnie dla włosów

Czyste powietrze

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Wystawa już w komplecie

Trwa modernizacja wysypiska

Książ: Zapomniane groby dzieci rodu Hochbergów

Studenci w areszcie

Uroczyste złote gody

Szlaki sporo kosztują