Jelenia Góra: Szybko, łatwo i przyjemnie – Jeleniogórzanki znów gromią

Niedziela, 30 listopada 2008, 12:04
Aktualizacja: 18:43
Autor: Mateusz Banaszak
Zawodniczki z Siechnic używały wszelkich środków, aby wygrać mecz. Nawet to nie pomogło..
To już trzecia z rzędu wygrana koszykarek Finepharmu. W meczu mistrzostwo I ligi B podopieczne Jerzego Gadzimskiego na własnym parkiecie rozgromiły WTK Ślęza Siechnice 75:55 tym samym pieczętując dominację w tabeli.

Wcześniej w tej klasie rozgrywkowej jeleniogórzanki wygrały z KKK GOKiS Maximus Kąty Wr. 73:53 i Olimpia Poznań 77:62. Ślęza grała tylko raz przegrywając z Olimpią Poznań 70:92.

Od początku spotkania, jeleniogórzanki narzuciły własne tempo i rytm gry, zaskakując rywalki. Siechniczanki próbowały nawiązać walkę ale z minuty na minutę, jeleniogórzanki podkręcały tempo i szala zwycięstwa przechylała się na konto Finepharmu. kwarta zakończyła się wygraną jeleniogórzanek 17:12. Na początku drugiej kwarty jeleniogórzanki popełniły kilka prostych błędów, ale nawet to nie pomogło rywalkom w doprowadzeniu do remisu. Po chwilowym kryzysie, jeleniogórzanki wróciły na właściwy tor i pewnie wygrały 16:12.

Po zmianie stron, dominowały już tylko gospodynie. Ta kwarta była zwieńczeniem pracy całego zespołu. Jeleniogórzanki popisywały się nie tylko świetnymi akcjami, które charakteryzowały się szybkim tempem i dokładnością., ale i składnością – piłka „chodziła jak po sznurku” od jednej zawodniczki do drugiej.
To i przede wszystkim skuteczność rzutowa, doprowadziło do pogromu siechniczanek w III kwarcie 30:12. Czwartą kwartę jeleniogórzanki wyraźnie odpuściły, ale zapas punktowy i kontrola wydarzeń na boisku zapewniła okazałe zwycięstwo gospodyń 75:55

Jak powiedział trener jeleniogórskiego zespołu – Jerzy Gadzimski jego podopieczne szykują się właściwie do następnej fazy rozgrywek o wejście do I ligi centralnej, w której wezmą udział po dwie najlepsze drużyny z dwóch grup makro regionalnych I ligi B.

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – WTK Ślęza Siechnice 75:55 (17:12, 16:12, 30:12, 12:19)
Finepharm Karkonosze:Kret 23, Kowalczyk 14, Niewrzawa 9, Górniaczyk 7, Balsam 6, Pawlukiewicz 6, Zygman 4, Krawczyszyn – Samiec 4, Kowiel 2, Fredziak.