Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Łomnica: Sztandar dla strażaków

Wtorek, 14 września 2021, 7:01
Autor: WAC
Fot. WAC
To historyczna chwila dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy. Ich jednostka jako pierwsza w gminie Mysłakowice może poszczycić się sztandarem.

Uroczyste przekazanie wraz z poświęceniem nowego symbolu jednostki odbyło się w ostatnią niedzielę (12.09) podczas gminnych dożynek. Fundatorami sztandaru były Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach oraz mieszkańcy Łomnicy.

Jednostka OSP w Łomnicy jest największą i najbardziej aktywną spośród funkcjonujących w gminie Mysłakowice. Istnieje od 1945 roku.Od 1995 roku OSP Łomnica należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Obecnie liczy 26 aktywnych strażaków ochotników. Przy jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Rocznie ratownicy z Łomnicy są wzywani do około 500 interwencji głównie na terenie powiatu karkonoskiego.

Otrzymanie sztandaru ma dla nas bardzo duże znaczenie – mówi naczelnik OSP Łomnica Czesław Godoń. - Jest to znak wdzięczności społeczeństwa za to co robimy, że jesteśmy do dyspozycji w różnych trudnych sytuacjach. To, że jesteśmy w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym stawia nam bardzo wysoko poprzeczkę i staramy się sprostać tym wymaganiom. Co ważne nasza jednostka ma duży potencjał ludzki. Bo jeśli by jego nie miała to nie pomoże żaden sprzęt i taka jednostka umiera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknik miejski za nami

Cieplicki bieg pamięci Ryszarda Semczuka

Wystartowało polskie Davos

Czytaj również

Remont na obwodnicy

25 lat zespołu Sybiraczki i Kresowianie

Miliardy z poprzedniej perspektywy unijnej na wystawie

Park rozrywki nie tutaj?

Piknik spółek miejskich z wieloma atrakcjami

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Uczcili Dzień Sybiraka

Cieplickie święto miodu

Miejskie inwestycje