Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Kowary: Szpital Bukowiec bez położnictwa

Piątek, 20 maja 2022, 6:01
Autor: WAC
Fot. MT
Z dniem 1 lipca zostaną zlikwidowane dwa oddziały w Szpitalu Bukowiec w Kowarach. Chodzi o ginekologię z położnictwem oraz neonatologię.

Jak mówi dyrektor szpitala Dorota Piotrzkowska - powodem są zmiany demograficzne oraz związana z nimi zmniejszająca się liczba porodów. W szpitalu Bukowiec nie wzrosła ona nawet po likwidacji kilka lat temu porodówki w Szpitalu Powiatowym w
Kamiennej Górze.

Informacje o zmianach w strukturze szpitala podaliśmy naszym pracownikom już dość dawno, aby zdążyli się do nich przygotować – mówi D. Piotrzkowska. - Część z nich na pewno znajdzie w dalszym ciągu zatrudnienie w naszej placówce. Obecnie usilnie staramy się, aby pomieszczenia po zamkniętych oddziałach nie stały długo puste. O tym co w nich będzie poinformujemy w stosownym czasie. Pracujemy też nad tym, aby w dalszym ciągu zachować funkcjonowanie poradni ginekologicznej.

Zaniepokojenie decyzją o likwidacji części oddziałów szpitalnych wyraża burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska.

W tej chwili czekam na szczegółową odpowiedź dyrekcji szpitala z uzasadnieniem decyzji o zamknięciu części oddziałów – mówi E. Zakrzewska. - Moja opinia o tym rozwiązaniu jest zdecydowanie negatywna, jednak nie mam na nie wpływu, bo nie jestem gospodarzem obiektu szpitala. Uważam, że w konsekwencji spowoduje ona likwidację kolejnych oddziałów zabiegowych, w tym chirurgii. Te oddziały u nas są bardzo potrzebne. Dojazd do najbliższego szpitala w Kamiennej Górze przez Przełęcz Okraj jest trudny, a w Jeleniej Górze okres oczekiwania na zabiegi jest bardzo długi. Na szczęście - z tego co wiem - wszyscy pracownicy szpitala będą zagospodarowani i nie będzie zwolnień grupowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festyn parafialny u Pijarów

Ministerialne spotkanie ws. Turowa

Nie było skażenia wody

Czytaj również

Wstydliwy problem w parku

Uciekinier w… szałasie

Pogorzelcy potrzebują pomocy

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych