Zalogowanych: 24

III liga: Szlagier kolejki dla Śląska

Sobota, 18 listopada 2023, 23:24
Aktualizacja: 23:35
Nie udało się niestety piłkarzom Karkonoszy Jelenia Góra wygrać ze Śląskiem II Wrocław i zakończyć na podium pierwszą rundę rozgrywek grupy trzeciej makroregionalnej III ligi. Beniaminek rozgrywek prowadzony przez trenera Jacka Kołodziejczyka zasłużył za całokształt na ogromne słowa pochwały.

Do przerwy był bezbramkowy remis. Rywale strzelanie na stadionie przy ulicy Oporowskiej rozpoczęli w 51. minucie, kiedy to do sieci futbolówkę skierował Jakub Lutostański. 10 minut później na 2:0 podwyższył Aleksander Wołczek, a rezultat tuż przed końcem starcia ustalił Hubert Muszyński. Rezerwy lidera ekstraklasy wygrały 3:0. Dla nas oznacza to czwartą lokatę w tabeli na półmetku sezonu 2023/2024. To jednak nie koniec zmagań w roku kalendarzowym 2023. Za tydzień ostatni mecz w roku rozgrywany awansem z rundy wiosennej. Jeleniogórzanie powalczą na boisku siódmego Pniówka Pawłowice Ślaskie, którego pokonali u siebie na inaugurację rozgrywek 1:0.

Śląsk II Wrocław - Karkonosze Jelenia Góra 3:0 (0:0)

Karkonosze: Fościak, Firmanty (65' Kuźniewski), Pojasek, Niemienionek, Maciejewski, Sierpina (67' Jaros), Kocot, Chmielewski, Radziemski, Ratajski (79' Milewski), Baszak.