Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Szklarska Poręba: Szkolny sad powstaje pod Szrenicą

Niedziela, 14 listopada 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. SP nr 1 Szklarska Poręba
W kolejną fazę wkroczył realizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szklarskiej Porębie i Karkonoski Park Narodowy projekt edukacyjny "Szkoła przyjazna trzmielom".

Celem jest promocja obsadzania terenów miejskich i przydomowych pożytecznymi dla dzikich zapylaczy (głównie dla pszczół samotnic i trzmieli) gatunkami roślin.

Jakiś czas temu przy podstawówce w mieście pod Szrenicą pojawiły się domki dla owadów i poletka z roślinami miododajnymi. Teraz przyszła pora na stworzenie przy szkole małego sadu z drzewami owocowymi. Pierwsze z nich zostały posadzone przez uczniów klasy IV wspólnie z pracownikami Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w prezentacji dr Anety Sikory „Dzikie pszczoły” i uczyły się oznaczać wybrane gatunki trzmieli. Nie zabrakło zadań i gier terenowych tematycznie związanych z zagadnieniem. Kolejne drzewka zostaną posadzone wiosną.

Dzięki współpracy z KPN nasze dzieci biorą udział w dodatkowych zajęciach terenowych – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie Justyna Kozik. - Poznają owady, które zadomowiły się w przyszkolnych domkach. Mogą przekonać się naocznie jaka jest wartość owadów i że nie należy się ich bać. Uczniowie opiekują się też rosnącymi przy szkole roślinami miododajnymi, do których teraz dojdą drzewa owocowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Serce WOŚP już na rondzie

Swastyki w Parku Zdrojowym

Czytaj również

Sypią się mandaty

Karkonoski „samobój”

Szkoły z atrakcjami

Senator o działaniach osłonowych rządu

Nowa obwodnica do połowy roku

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Laboratoria przyszłości

Są pieniądze na nowy sprzęt dla szkół

Warsztaty z animacji czasu wolnego