Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Wtorek, 25 stycznia 2022, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. MT
Rozpoczynają się konsultacje w sprawie koncepcji przeniesienia kierunków Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej do innych placówek w Jeleniej Górze.

Jak się dowiedzieliśmy, w poniedziałek (24.01) odbyło się spotkanie nauczycieli z dyrektorem i kierownikiem Departamentu Oświaty Urzędu Miasta. Według przedstawionych propozycji, kierunki nauczania w ZSPUiBS miałyby zostać przeniesione do innych placówek. Technik weterynarii miałby zostać przeniesiony do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, technik żywienia do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 (Handlówki), a technik leśnik oraz technik architektury krajobrazu do Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Uczestnicy spotkania mieli zostać zapewnieni, że każdy uczeń będzie kontynuować edukację na swoim kierunku, a osoby, które korzystają z usług Bursy Szkolnej nadal będą miały taką możliwość. Z kolei nauczyciele zachowają zatrudnienie.

Żadna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta - aktualnie rozpoczynają się konsultacje z uczniami, rodzicami i pozostałymi zainteresowanymi. Zmiana miałaby nastąpić od 1 września 2022 roku. W związku z tym, ewentualna uchwała intencyjna Rady Miejskiej Jeleniej Góry musi być podjęta do końca lutego br.

Poprzednia próba likwidacji szkoły przy ul. Leśnej miała miejsce w 2018 roku - wówczas po protestach społeczności szkolnej nie doszła do skutku.

Już mnie nie dziwi, że znaczna część osób, która dzisiaj jest zajadłymi obrońcami przed zmianami w sieci szkół, jeszcze niedawno twierdziła, że to jedyne wyjście, ale cóż – w tym momencie zostaję na końcu z nadzieją, że to, co pan dyrektor nam przedstawił, będzie realizowane i przyjdą dodatkowe osoby do szkoły – mówił w 2018 roku Marcin Zawiła, ówczesny prezydent Jeleniej Góry, który dodał wtedy, że decyzja o zmianie sieci szkół została odwleczona, bo prędzej czy później – jeśli system finansowania oświaty się nie zmieni – trzeba będzie podjąć jakieś decyzje.

Wygląda na to, że prezydent miał rację. Do tematu wrócimy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Były radny interweniuje

Inwestor rusza z budową

Egzamin dojrzałości rozpoczęty

Czytaj również

Kurort przed wiekami

Jubileusz "Katolika"

Droga Krzyżowa w intencji pokoju

Przetarg na fotowoltaikę

Szpital Bukowiec bez położnictwa

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Ta droga odciąży ruch w centrum

Hala w SP 8 niemal gotowa