Gdynia: Szczypiornistki Carlosa wracają na tarczy

Niedziela, 21 grudnia 2008, 21:06
Aktualizacja: 21:07
Autor: Mateusz Banaszak
Nie powiodło się w Gdyni. Jeleniogórzanki wracają do domu bez punktów, przegrywając z miejscowym Łączpolem 30:36 ( 16:21) w czternastej kolejce rozgrywek Ekstraklasy żeńskiego szczypiorniaka.

Początek był bardzo udany i obiecujący dla podopiecznych Katarzyny Jeż. Po dobrej grze szczególnie w obronie prowadziły na ciężkim ternie rywala kilkoma bramkami. Później do głosu doszły rywalki, które przejęły inicjatywę i z minuty na minuty dokładały coraz więcej bramek. Do przerwy, gdynianki prowadziły zasłużenie 21:15.

W drugiej odsłonie nie było wielu emocji. Scenariusz przebiegał pod dyktando gdynianek, które były pewne wygranej. Gdynianki dokładały kolejne bramki, a przewaga wzrosła nawet do 13 punktów (31:18), później jeleniogórzanki próbowały jeszcze coś zmienić w tym spotkaniu ale było już za późno, a doświadczone zawodniczki Łączpolu nie dały już sobie zwycięstwa. Najwięcej bramek dla Carlosu rzuciła Anna Fursewicz (7), a kolejne dobre występy zanotowały: Marta Oreszczuk i Marta Dąbrowska – które zdobyły po pięć bramek dla jeleniogórskiej ekipy.

Łączpol Gdynia – Carlos Astol Jelenia Góra 36:30 (21:16)

Carlos: Agnieszka Szalek, Aleksandra Baranowska, Anna Fursewicz 7, Marta Oreszczuk 5, Marta Dąbrowska 5, Sabina Kobzar 4, Marzena Stochaj 3, Monika Odrowska 3, Mirella Kaczyńska 2, Marta Gęga 1