Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Mysłakowice: Szamba pod kontrolą

Wtorek, 18 maja 2021, 9:04
Autor: WAC
Fot. UG Mysłakowice
W gminie Mysłakowice rozpoczęły się kontrole mające sprawdzić, czy mieszkańcy poszczególnych sołectw we właściwy sposób pozbywają się nieczystości ciekłych i wód opadowych z gospodarstw domowych.

Pracownicy magistratu na pierwszy ogień wzięli pod lupę posesje w Łomnicy, położone nad przepływającą przez tą wieś rzeką Łomnicą. Niestety przeprowadzone kontrole wykryły liczne nieprawidłowości.

W wielu przypadkach stwierdzono, że przydomowe szamba przeciekają, a ścieki dostają się do gleby - mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - cześć mieszkańców w nieprawidłowy sposób rozwiązuje kwestie odprowadzania wód opadowych. Wedle przepisów powinny one pozostawać na terenie danej posesji gdy tymczasem zdarzało się, że nielegalnymi przelewami były one odprowadzane do cieków wodnych lub też były odprowadzane na drogi.

Mieszkańcy na posesjach, których stwierdzono występowanie nieprawidłowości w trybie pilnym zostali zobligowani do usunięcia zaniedbań i dostosowania się do obowiązujących przepisów. Jeśli tego nie zrobią w wyznaczonym terminie, zostanie na nich nałożona kara administracyjna. Informacja na ten temat zostanie też wysłana do inspekcji ochrony środowiska i inspekcji sanitarnej. Jak zapowiadają urzędnicy, wkrótce pod lupę zostaną wzięte gospodarstwa w kolejnych wsiach gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Manewry strażaków

Odznaczenia dla opozycjonistów

Czytaj również

Na budowach wre praca

Olimpiada optymizmu

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

W Kowarach pojawiły się skrzynki pamięci

Pierwsza wodna kurtyna

Festiwal piłki ręcznej  

"Fabryka" narkotyków ukryta pod psim kojcem

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Nagrody wręczone