ze świata: Szachsitka z Jeleniej Góry objawieniem MŚ

Czwartek, 3 grudnia 2009, 11:52
Aktualizacja: 11:54
Autor: ahawer
W dniach11–23 listopada br. w Antalya(Turcja) gościła uczestników Mistrzostwach Świata juniorów. W kategorii do 8 lat Polskę reprezentowała nasza uczennica Agata Dwilewicz (aktualna Mistrzyni Polski), która zdobyła 16 miejsce wśród 84 zawodniczek z całego świata i uzyskała 7pkt w 11partiach.

Mistrzynią świata została reprezentantka Chin - Chu Ruotong (9,5pkt z 11 gier), a II miejsce zdobyła Palakollu Samrita (USA) mając 8,5pkt.
Nikomu nieznana Agatka z Jeleniej Góry była prawdziwym objawieniem mistrzostw i w pokonanym polu pozostawiła m.in. mistrzynie Kanady, Węgier, Turcji, Ukrainy, Serbii, Korei Płd, Meksyku, Argentyny, a do medalu zabrakło jej jedynie 1,5pkt!
Wcześniej, bo na początku września 2009r starsza siostra Agatki - Katarzyna Dwilewicz - również uczennica SP nr 11, startowała w Mistrzostwach Europy juniorów w Fermo (Włochy). Kasia w bardzo silnej konkurencji zdobyła 14 miejsce w Europie (startowało 66 zawodniczek) uzyskując 5,5 pkt. z 9 gier.
Kasia wyprzedziła w końcowej klasyfikacji m.in. mistrzynie z takich państw jak Włochy, Hiszpania, Francja, Holandia, Bułgaria, Portugalia Serbia, Austria i wielu innych.
Dodać należy, że obie zawodniczki są wzorowymi uczennicami .W ocenie fachowców Agatka i Kasia Dwilewicz są niezwykle utalentowane...Niestety, szachy wymagają znacznych środków finansowych, środków wykraczających poza możliwości rodziców, nauczycieli jeleniogórskich szkół.
Wyjazd na mistrzostwa wsparła Rada Rodziców przy SP nr 11 w Jeleniej Górze ,
decyzją Pana Przewodniczącego Józefa Szlachty, za co bardzo dziękuję dyrektor SP11 Eugeniusz Sroka.
By myśleć o dalszych sukcesach i przyszłości utalentowane dzieci muszą znaleźć sponsorów. Tą drogą dyrektor szkoły zwraca się z gorącą prośbą do przedsiębiorców ,instytucji i zakładów pracy o objęcie patronatem niezwykle utalentowanych sportsmenek z naszego miasta, tym bardziej ,że nie są to wielkie kwoty. Zainteresowani proszeni są o kontakt z SP nr 11 w Jeleniej Górze (tel.7575 312-96).