Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Jelenia Góra: Symbolicznie przy rondzie Barei

Niedziela, 16 maja 2021, 17:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Dzień Polskiej Niezapominajki w kilku miastach polski odbyła się akcja, która miała na celu upamiętnienie ofiar covid-19. W Jeleniej Górze władze miasta przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, spotkały się przy rondzie Barei.

Na rondzie Stanisława Barei przy ul. Obrońców Pokoju pracownicy MPGK ułożyli napis "#nie zapominajmy". W sobotni poranek spotkali się tam przedstawiciele władz miasta z prezydentem Jerzy Łużniakiem na czele. Byli też radni, urzędnicy i pracownicy miejskiej spółki.

Nie zapominajmy o tych, którzy w trudnym czasie pandemii odeszli od nas. Nie zapominajmy o naszych przyjaciołach, którzy są ofiarami covid-19. Każdy z nas stracił kogoś znajomego, bliskiego - w naszym urzędzie też były osoby, z którymi musieliśmy się pożegnać - mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Miasto dołączyło do ogólnopolskiej akcji - było to podyktowane nadzwyczajną sytuacją. Po roku trwania pandemii Dzień Polskiej Niezapominajki ma inny wymiar. Napis ma symbolizować pamięć o wszystkich, których pokonała pandemia - dodała Agata Konieczka z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Podobną akcję przeprowadzono m.in. w Warszawie, Wrocławiu czy Kołobrzegu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto Żandarmerii

Ścieżka dla wygody

Po święcie Holi

Czytaj również

Dzień Robienia na Drutach...

"Fabryka" narkotyków ukryta pod psim kojcem

Likwidacja nielegalnej krajalni tytoniu

Nagrody wręczone

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Nowa dyrektorka ZTA

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Oczyszczalnia już po modernizacji