Jelenia Góra: Świński remis

Czwartek, 7 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 8 grudnia 2006, 12:23
Autor: Łukasz Stawski
Tak nazywa się wynik, w którym drużyna przegrywa podwójną ilością pkt. Koszykarki Kolegium Karkonoskiego AZS poległy jeszcze wyżej: 42:91 w Pucharze Polski z Cukierkami Odra Brzeg, z którymi niedawno w meczu ligowym wygrały po dogrywce. Jednak w spotkaniu pucharowym nie wystąpiły Amerykanki. To spowodowało, że zostały rozgromione.

Miejscowym nie można odmówić ambicji, która jednak wystarczyła do równej walki z rywalkami przez 20 min., kiedy wynik był całkiem przyzwoity: 30:41. Jednak od trzeciej kwarty był to mecz do jednego kosza.

<b>KK AZS:</b> Małgorzata Myćka 11, Natalia Małaszewska 10, Agnieszka Kret 9, Dorota Arodź 7, Joanna Dłutowska 3, Magdalena Gawrońska 2, Dorota Wójcik, Joanna Szczuraszek, Żaneta Sojka, Marta Misztal.

<b>KK AZS Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 42:91 </b>(9:19,21:22,10:27,2:23).

<b>Najwięcej dla Cukierków:</b> Kimberly Wiliams 18 i Anna Marczewska 16 oraz Małgorzata Babicka 17 i Izabela Bogdan 11. Dwie ostatnie grały jeszcze niedawno w Jeleniej Górze.

Zdaniem trenera KK AZS Eugeniusza Sroki rozgrywanie Pucharu Polski w trakcie sezonu jest nieporozumieniem, bo kierownictwa połowy drużyn w obawie o kontuzjami swoich czołowych zawodniczek nie wystawiło ich do gry. Dlatego uważa, że rozgrywki pucharowe powinne odbywać się przed sezonem, na przykład we wrześniu. - Byłoby to znakomite przetarcie przed sezonem - powiedział E. Sroka.