Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Janowice Wielkie: Świętowali Złote Gody

Czwartek, 10 czerwca 2021, 12:00
Autor: Ewa Fit
Fot. Użyczone
W środę (9.06) w janowickim Urzędzie Stanu Cywilnego miała miejsce uroczystość Złotych Godów, czyli pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Rocznicę tak długiego bycia razem świętowały tego dnia trzy pary małżonków z janowickiej gminy. Doniosłej uroczystości przewodniczył wójt Kamil Kowalski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Na uroczystości obecna była również Karolina Rokicka odpowiedzialna m.in za promocję gminy, która jak powiedziała, po raz drugi bierze udział w tego typu wydarzeniu, kiedy wręczane jest odznaczenie "Za długoletnie pożycie małżeńskie.

Pięćdziesiątą rocznicę obchodzili: Bronisława i Witold Czapor, Janina i Leon Kowalscy oraz Helena i Eugeniusz Malinowscy. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w słowach pełnych szacunku gratulował Jubilatom wytrwałości i cierpliwości oraz umiejętnego bycia razem przez wspólne lata. Dostojne pary w imieniu Prezydenta RP wyjątkowym medalem odznaczył wójt.

Janowiczan z tak długim stażem małżeńskim jest więcej, ale pandemiczne ograniczenia wymusiły organizację uroczystości w ograniczonym zakresie. Następne będą kolejne trzy pary Jubilatów - powiedział Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Po święcie Holi

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Czytaj również

Piknik rodzinny na inaugurację projektu

Wandale niszczą zamek

Sprzęt zamiast podatku

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Piknik strażacki

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Festiwal minerałów

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie