Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Święto Flagi RP w Jeleniej Górze

Wtorek, 3 maja 2022, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (2.05) na Placu Ratuszowym odbyły się uroczystości z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki, harcerze, parlamentarzyści i samorządowcy wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy, utożsamiali się z biało-czerwonymi barwami.

Organizatorami wydarzenia na Placu Ratuszowym byli: posłanka Zofia Czernow i Galeria BWA. Dzieci miały okazję stworzyć białe i czerwone kwiaty, którymi machały ustawiając się do zdjęcia.

Uważamy, że należy poznać i szanować nasze symbole, żeby znać i szanować symbole innych kultur i krajów. To wspaniała inicjatywa i należy czcić takie momenty - powiedziała Luiza Laskowska, dyrektorka BWA.
Zawsze robimy to z przedszkolakami, bo uczymy najmłodszych patriotyzmu, szacunku do biało-czerwonej. Uważam, że powinniśmy obchodzić to święto i cieszę się, że jest taki odzew - powiedziała Zofia Czernow, posłanka RP.

W uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele Urzędu Miasta z prezydentem i przewodniczącym Rady Miejskiej na czele.

Już w średniowieczu rycerze zbierali się pod barwami biało-czerwonymi. To dla nas bardzo ważne barwy, bo jednoczą Naród - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Podczas imprezy rozdawano flagi, były też krótkie przemówienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Wstydliwy problem w parku

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Czytaj również

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Pogorzelcy potrzebują pomocy

Innowacyjna operacja w WCSKJ

Protest kierowców na Orlenie

Świętowali strażacy

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Uciekinier w… szałasie

Ministerialne spotkanie ws. Turowa

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego