Czytających: 9436

Sianów: Świetny mecz juniorek KPR–u Jelenia Góra

Sobota, 26 stycznia 2019, 22:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:33
W Sianowie trwa jeden z kilku turniejów 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek, gdzie oprócz gospodyń o awans do dalszej fazy ubiegają się zespoły KPR–u Jelenia Góra i Varsovii Warszawa. To właśnie dwa ostatnie z wymienionych zmierzyły się dzisiaj (26.01) w drugim dniu imprezy.

W piątek Varsovia gładko pokonała UKS Morski Sianów 35:23, a sobotę ekipie ze stolicy Polski przyszło się zmierzyć z jeleniogórzankami. Od pierwszych minut rewelacyjnie spisywały się podopieczne Dili Samadovej i Zdzisława Wąsa, które po 16 minutach prowadziły 7:1. Na 3 minuty przed przerwą żółto-niebieskie prowadziły już 16:4, co zapowiadało niezły pogrom. Po zmianie stron jeleniogórzanki już nie zachwycay – Varsovia mozolnie zmniejszała stratę, ale zwycięstwo mistrzyń Dolnego Śląska nawet przez chwilę nie było zagrożone. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:22, a przed KPR-em drugi (ostatni) mecz 1/16 Mistrzostw Polski – w niedzielę (27.01) zagra z miejscowym UKS-em Morski Sianów. Do dalszej rywalizacji awansują dwa zespoły, więc niemal na pewno będzie to KPR i Varsovia.

KPR Jelenia Góra - Varsovia Warszawa 29:22 (
KPR: Grabarczyk, Filończuk – Starczyk 6, Grzejszczak 5, Basta 5, Dubiel 4, Włodarczyk 4, Klimaszewska 2, Jurgiewicz 1, Kołecka 1, Szramik 1, Drąg, M. Wrotniewska, Zięba, Ziemkiewicz.
Varsovia: Ciąćka, Borzyszkowska – Słodek 5, Dworniczuk 5, Kuryłek 3, Jabłońska 3, Pyszko 3, Janicka 2, Cebula 1, Strus.