Zalogowanych: 8

klasa B: Świetna postawa Jacka Ziobro nie pomogła SP Gol

Niedziela, 19 czerwca 2011, 17:09
Aktualizacja: 0:10
W ostatniej kolejce sezonu Bobry Wojanów pokonały Gola Jelenia Góra 2:1. W bramce gości kapitalne zawody rozegrał znany satyryk – Jacek Ziobro, lecz jego zespół musiał uznać wyższość gospodarzy.

W Dąbrowicy, gdzie na co dzień grają piłkarze Bobrów, mecz odbył się przy kapryśnej pogodzie. Ulewny deszcz zastępowała słoneczna aura, a to wszystko przy akompaniamencie porywistych podmuchów wiatru. Warunki atmosferyczne nie wpłynęły negatywnie na poziom spotkania. Już przed meczem bramkarz drużyny gości starał się rozładować napięcie. Arbiter główny nie chciał dopuścić do gry Lizaka z powodu braku ochraniaczy na nogach. Gdy grający trener Gola spełnił oczekiwanie sędziego, jeleniogórski satyryk błyskotliwie zauważył, że przedstwaiciele OPZN-u również nie mają ochraniaczy:
- Panowie również nie mają ochraniaczy, więc my panów nie dopuszczamy do sędziowania - z uśmiechem stwierdził Jacek Ziobro.

Po chwili rozluźnienia zawodnicy obu ekip przystąpili do gry. W 18 min. prowadzenie gospodarzom dał Nowicki, który mijając bramkarza gości umieścił piłkę w siatce. Po 30 minutach goście wyrównali stan pojedynku, a autorem gola był Baczyński. Tuż przed przerwą powinno być 2:1 dla Bobrów, w polu karnym faulowany był Lutomski i arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki stanął Wójcik, ale zarówno strzał, jaki i dobitkę wybronił w kapitalny sposób 40-letni Jacek Ziobro. W pierwszej połowie pewnie w obronie zagrał stoper drużyny Bobrów - Staniecki.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze, a kibice mogli obejrzeć efekty już w 52 min., kiedy to po asyście Lutomskiego, Kaszkur dał prowadzenie miejscowym. Chwilę później mogło być 3:1, ale po pięknym zagraniu D. Leszczyńskiego Lutomski musiał uznać wyższość znakomicie dysponowanego golkipera gości. W 60 min. Ziobro popisał się refleksem broniąc po rykoszecie strzał napastnika Bobrów. W ostatnich dwóch kwadransach zawrzało na dąbrowickim boisku, gracze gości mieli zastrzeżenia do pracy sędziego i nie zdołali już wywalczyć choćby punktu w ostatnim ligowym meczu sezonu 2010/2011. Mimo porażki z Bobrami rundę wiosenną SP Gol miał bardzo udaną i rozgrywki kończą na czwartej pozycji. Drużyna z Wojanowa zakończyła sezon "oczko" niżej.

Bobry Wojanów - Gol Jelenia Góra 2:1 (1:1)

Bobry: Guzowski - Staniecki, Peciak, Wasilewski, Wielebiński, Jałgiełczuk, Koziarek, Wójcik, D.Leszczyński, Nowicki, Lutomski. Zmiany: Zatylny, Kaszkur, Antonowicz.

Gol: Ziobro - Biniat, Bącal, Cieśla, Szpila, Stankiewicz, Pinkowski, Korkus, Baczyński, Lizak, Sypniewski. Zmiany: Sędziak.