Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: Swastyki w Parku Zdrojowym

Wtorek, 25 stycznia 2022, 7:16
Aktualizacja: 7:35
Autor: PK
Fot. Czytelnik
W niedzielę (23.01) Park Zdrojowy w Cieplicach był niedostępny dla mieszkańców i kuracjuszy - wszystko za sprawą kręcenia scen do filmu produkcji polsko-brytyjskiej. Był to też powód pojawienia się swastyk (zdjęcia otrzymaliśmy od Czytelnika), bowiem ma to być film odnoszący się do czasów II wojny światowej.

MKM Studio zapraszało mieszkańców do roli statystów w najnowszym fabularnym filmie wojennym koprodukcji polsko-brytyjskiej, w reżyserii Jonathana Glazera, znanego m.in. z filmów "Sexy Beast" z Benem Kingsleyem, "Pod skórą" ze Scarlett Johansson oraz "Narodziny" z Nicole Kidman.

Statyści zagrali spacerowiczów w parku. Film opowiada o czasach II wojny światowej; producenci nie zdradzali więcej szczegółów.

Udało nam się jednak znaleźć więcej informacji. Film pt. "The zone of interest" jest luźno inspirowany powieścią uznanego brytyjskiego pisarza Martina Amisa pod tym samym tytułem. Akcja filmu rozgrywa się w Auschwitz. Powieść z 2014 roku opowiada historię nazistowskiego oficera, który zakochał się w żonie komendanta obozu. Historię opowiada trzech narratorów: Angelus Thomsen (oficer), Paul Doll (komendant) oraz Szmul Zachariasz (żydowski więzień).

Ogłoszenia

Czytaj również

Kurort przed wiekami

Nowe wiaty przystankowe

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Czytaj również

Bieg o złotą kremówkę

Rodzinna zabawa

Zadbano o drzewka

Renowacja kapliczki

Dzień bez opłat w KPN

Tygiel tradycji

Kino sferyczne

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Szpital Bukowiec bez położnictwa