Zalogowanych: 29

Jelenia Góra: Superliga: Wielkie emocje i zwycięstwo!

Sobota, 7 maja 2016, 21:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 maja 2016, 16:52
KPR Jelenia Góra przystępował do sobotniego spotkania przeciwko Ruchowi Chorzów chwilę po tym, jak z Kościerzyny napłynęła ważna wiadomość, bowiem główne rywalki naszego zespołu w walce o utrzymanie uległy Olimpii/Beskid Nowy Sącz 24:25. Na parkiecie przy ul. Złotniczej podopieczne Mirosława Saneckiego zostawiły serce, zdrowie i opłaciło się...

Przez ostatnie tygodnie podróżowały mentalnie z piekła do nieba, z nieba do piekła i... w sobotę, 7 maja szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra powróciły do Królestwa Niebieskiego! Przedostatnia kolejka PGNiG Superligi ułożyła się doskonale i w ostatnim meczu sezonu los najwyższej klasy rozgrywkowej piłki ręcznej w Polsce dla Jeleniej Góry, będzie wyłącznie w rękach podopiecznych Mirosława Saneckiego. Jeśli wygrają, nie będą musiały oglądać się na wynik spotkania pomiędzy Chorzowem a Kościerzyną - zagramy wtedy w barażach z drugim zespołem I-ligi, a więc KPR-em Kobierzyce, bowiem Dolnoślązaczki w decydującym meczu o bezpośrednim awansie przegrały wczoraj z SPR-em Olkusz 26:32.

Przechodząc do wydarzeń boiskowych należy podkreślić, że początek spotkania układał się po myśli gości. KPR przegrywał 3:5, by po 5 minutach objąć prowadzenie 7:5. W końcu na parkiecie było widać jak każdy strzelony gol raduje nasze zawodniczki - tego dnia był to zespół z charakterem i twardo walczący w obronie, czego brakowało w wielu spotkaniach kończącego się sezonu. Efektem nieustępliwej walki były wykluczenia - w sumie szczypiornistki KPR-u spędziły 12 minut na ławce, a przyjezdne 14. Pierwsza połowa mogła zakończyć się wyraźnym zwycięstwem jeleniogórzanek (w 17. minucie było 10:7), ale niebieskie nie poddawały się i w 28. minucie było już 13:13. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry, a po zmianie stron żółto-niebieskie pokazały kawał dobrego handballu, bowiem odskoczyły rywalkom na 18:14, a następnie 22:16. Był to kluczowy moment w kontekście ewentualnego układu trójkowego na koniec sezonu - KPR w tym przypadku licząc na bezpośrednie utrzymanie musiał zwyciężyć różnicą 11 bramek, a okazja była doskonała ponieważ rywalki niemal przed dwie minuty grały w podwójnym osłabieniu. Przewaga liczebna tym razem nie przełożyła się na podreperowanie wyniku i do końca spotkania Ruch potrafił zbliżyć się co najwyżej na 4 bramki. Ostatecznie KPR pokonał ekipę z Chorzowa 29:24 i awansował na przedostatnie miejsce w tabeli.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 29:24 (13:13)