Bydgoszcz: Sukces naszych zawodników w Pucharze Europy Oyama Karate IKF

Środa, 20 maja 2009, 10:22
Aktualizacja: 15:58
Autor: ahawer
Dużym sukcesem dla naszych zawodników i naszego klubu zakończył się udział w Pucharze Europy Oyama IKF w konkurencji knockdown, który został rozegrany w Bydgoszczy w dniach 16–17 maja 2009r.

W pięknej Hali „Łuczniczka” (ok. 5.000 widzów !), jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce udział w Pucharze Europy wzięło około 320 zawodników i zawodniczek z Polski, Japonii, USA, Kanady, Rosji, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Francji, Niemiec, Holandii i Belgii.
Nasz klub reprezentowało trzech zawodników w konkurencji knockdown:
Łukasz Mazur (- 80 kg), który sięgnął po srebro tocząc w świetnym stylu 3 pojedynki, ulegając m.in. z powodu kontuzji i choroby koledze z Reprezentacji Tomaszowi Krysiakowi z Lubska.

Również srebrny medal zdobył debiutujący na tej rangi imprezie Piotr Cieśliński (-65 kg), który w eliminacjach pokonał przed czasem zawodnika z Legnicy, w półfinale pokonał po świetnej i wyrównanej walce doświadczonego Grzegorza Kowalskiego z Zabrza (w tej walce Piotrek walczył ze złamanym palcem dłoni !) , w finale ze względu na kontuzję musiał poddać walkę.

Trzeci nasz zawodnik – Maciek Giziński (- 70 kg) na swojej drodze miał bardzo trudnych zawodników – w dwóch pierwszych walkach spotkał się on bowiem ze świetnymi Rosjanami (uznawanymi za jednych z najlepszych zawodników na świecie) , pierwszego z nich pokonał w fantastycznym stylu, w kolejnym starciu musiał jednak uznać wyższość swojego kolejnego oponenta z Rosji (późniejszego zwycięzcy tej kategorii) ostatecznie plasując się na wysokim III miejscu!