Zalogowanych: 21

Wieliczka: Sukces JK Oyama w Pucharze Europy i MP

Piątek, 29 maja 2015, 23:06
Aktualizacja: 23:09
Zamiast na Ukrainie, to w Wieliczce rozegrano w dniach 23–24 maja V Otwarty Puchar Europy i XX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. W zawodach udział wzięło ponad 520 zawodników z 16 państw, w tym z Kanady, USA, Indii, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec, Estonii, Francji, Węgier, Belgii, Holandii, Czech, Norwegii, Dani i Wielkiej Brytanii, reprezentujących style kontaktowego knockdown karate: Oyama, Kanreikai, Kyokushin–Tezuka Group, Shinkyokushin, Kyokushin Matsushima, Kyokushin IFK i Kenshikai.

Zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama spisali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 9 medali w swoich kategoriach wiekowo-wagowych! Złoto w mistrzostwach Polski wywalczyli Michał Popczyński i Beata Bukofaj, srebro Łukasz Grześ, a brązowy krążek zawisł na szyi Kasia Starzyńska.

Złoto w Pucharze Europy zdobyli Adaś Serek i Robert Łaskawiec, srebro: Natalia Grześ i Natalia Najjar, a brąz Oliwia Najjar. Na miejscu 5-8 w PE uplasował się Maciek Giziński, który w bardzo mocnej kategorii lekkiej (-70kg) po dwóch dobrych walkach (w tym po wygranej z mocnym Kanadyjczykiem) musiał uznać wyższość rywala kończąc turniej w ćwierćfinale.

Bez medali niestety, ale po dobrych walkach powrócili Damian Rozkoszny, Damian Galuba, Patrycja Dziemianowicz oraz debiutujący w knockdown Krzysiu Fibich, który tak jak Damian Rozkoszny odpadł dopiero w drugiej turze/walce.