Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Świat: Sukces jeleniogórskich tancerzy

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 10:09
Aktualizacja: 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Tancerze ze Szkoły Tańca Krzysztofa Cieślaka z Jeleniej Góry - Adam Suszczewski i Elżbieta Król wystartowali w międzynarodowym turnieju tańca towarzyskiego DUTCH OPEN & WDC AL WORLD CHAMPIONSHIP w Assen. W dniu 11 listopada zdobyli mistrzostwo Holandii w kategorii SENIOR OVER 60 BALLROOM CHAMPIONSHIP, natomiast 13 listopada, w tej samej kategorii tanecznej, wygrali mistrzostwa świata, pokonując pary z U.S.A., Belgii, Anglii i Niemiec.

Para Adam i Elżbieta tańczą razem od ponad 10 lat, posiadają najwyższą międzynarodową taneczną klasę S i na swoim koncie mają wiele sukcesów oraz tytułów m.in. wielokrotni mistrzowie oraz wicemistrzowie Okręgu Dolnośląskiego w stylu Standardowym, 2-krotni mistrzowie Polski w 10 tańcach, wicemistrzowie Polski Południowej oraz wielokrotni zwycięzcy turniejów Grand Prix Polski Senior.

Największym naszym sukcesem do tej pory było I wicemistrzostwo Europy w 2018 roku w Blackpool Dance Festival oraz dwa razy finał Mistrzostw Świata: w Paryżu w 2018 roku, a potem w 2019 roku w Dublinie.

W tym roku osiągnęliśmy możliwie najwyższy pułap w tańcu towarzyskim, z czego ogromnie się cieszymy, ale to nie znaczy, że kończymy karierę taneczną. Teraz mamy jeszcze więcej zapału na uprawianie tego pięknego sportu, który serdecznie polecamy osobom w naszym wieku - wyznał Adam Suszczewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szansa na nagrodę

Finał dużej inwestycji ciepłowniczej na Zabobrzu  

Potrącona sarna trafiła do lecznicy

Czytaj również

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Komisja ws. porządku

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Dachowanie audi

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Walczyli o kartę rowerową

Samorządy wsparły policję