Zalogowanych: 14

II-liga koszykarzy: Sudety zrewanżowały się akademikom

Niedziela, 2 lutego 2014, 1:10
Aktualizacja: 1:12
W sobotnim spotkaniu II–ligi koszykarzy Sudety Jelenia Góra pokonały AZS AWF Katowice 79:64. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Artura Czekańskiego.

Po dwóch zwycięstwach (nad Cieszynem i Częstochową) przyszedł czas na bardziej wymagającego rywala. W pierwszej rundzie jeleniogórzanie nie sprostali ekipie z Katowic przegrywając 69:81, ale w rewanżu spełnili oczekiwania swoich kibiców z nawiązką.

Pierwsza kwarta padła łupem gości, 9. minucie na tablicy wyników było 10:18, ale końcówka należała do miejscowych, bowiem Niesobski poprawił dorobek Sudetów o 4 "oczka". W drugiej "ćwiartce" miejscowi kontynuowali skuteczną grę wychodząc na 20:18, 28:21, a następnie 34:24. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy oscylowała wokół 6 punktów, Grzegorzewski dokładał kolejne trójki (w całym meczu 4/5), ale koledzy z drużyny nie byli w stanie pomóc najskuteczniejszemu zawodnikowi AZS-u co wykorzystali gracze Sudetów. Po 30 minutach jeleniogórzanie prowadzili 61:46, więc trudno było się spodziewać innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo ekipy spod Karkonoszy. Tym bardziej widząc rezultat z 34. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 72:51. W ostatnich minutach w szeregi gospodarzy wkradło się rozluźnienie, a katowiczanie zbliżyli się na 74:64 - ostatecznie mecz wygrali podopieczni Artura Czekańskiego 79:64 i zbliżyli się w ligowej tabeli do AZS-u na jeden punkt.

KS Sudety Jelenia Góra - KS AZS AWF Katowice 79:64 (14:18, 22:11, 25:17, 18:18)

Sudety: Czech (18), Niesobski (17), Raczek (14), Kozak (8), MInciel (8), Ostrowski (7), Wilusz (5), Drąg (2), Nadolski.

AZS: Grzegorzewski (22), Kujon (14), Nowak (13), Kurdubski (6), Szczypka (5), Dusiło (2), Czyżnielewski (2), Bączyński, Kornecki, B.Stawowski, Wójciak.