Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Sudety wygrały różnicą 101 punktów

Sobota, 5 stycznia 2019, 14:46
Aktualizacja: 14:47
W sobotnim (5.01) spotkaniu Ligi Kadetów do lat 16 KS Sudety Jelenia Góra pokonały Blues'a Jelcz–Laskowice 133:32. Dla podopiecznych Marcina Koperka było to 10 zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała pogromu, jaki stał się faktem po końcowej syrenie. Jeleniogórzanie toczyli wyrównany bój z przedostatnią ekipą Ligi Dolnośląsko-Lubuskiej, jednak w końcówce dwoma "trójkami" rozpoczęli festiwal strzelecki. W drugiej odsłonie od stanu 21:11 Sudety zdobyły 27 punktów z rzędu, a do szatni schodzili przy stanie 54:15. Po zmianie stron przez chwilę ekipa z Jelcza-Laskowic starała się dotrzymać kroku rywalom, ale i tym razem nie uniknęli drugiej serii bez zdobyczy punktowych. Od stanu 71:27 ekipa Koperka odskoczyła na początku czwartej kwarty na 96:27, a następnie od 96:28 na 130:28. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 133:32.

Sudety U-16 z dorobkiem 10 zwycięstw i 3 porażek zajmują 2. miejsce w tabeli. Blues ma 1 zwycięstwo i 12 porażek (przedostatnie, 9. miejsce). W następnej kolejce (12.01) Sudety zagrają na wyjeździe z WSTK Wschowa.

KS Sudety Jelenia Góra - LZS Blues Jelcz-Laskowice 133:32 (17:9, 37:6, 38:12, 41:5)
Sudety: Najman 35, Dąbrowski 14, Skorupa 13, Koralewicz 13, Włoszczyński 13, Tymiński 13, Pietryk 12, Halicki 10, Strzemecki 8, Błażków 2.
Blues: Baraniecki 17, Kaletnik 6, Miller 4, Dusza 3, Jakubas 3, Grodź, Kowalczuk.