Zalogowanych: 25

I-liga koszykarzy: Sudety walczyły, SKK zwycięskie

Sobota, 1 października 2011, 20:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2011, 13:28
Jeleniogórskie Sudety od porażki 52:64 z SKK Siedlce rozpoczęły sezon koszykarskiej I–ligi. Do przerwy beniaminek ze stolicy Karkonoszy utrzymywał kontakt z doświadczonym rywalem, ale w drugiej połowie było już co raz gorzej.

Na inaugurację sezonu 2011/2012 do hali przy ul. Sudeckiej przybyła rzesza kibiców głodna koszykarskich emocji na wysokim poziomie. W stawce pierwszoligowych drużyn nie ma już słabych przeciwników, z którymi Sudety mogłyby przed meczem dopisać sobie punkty zakładając zwycięstwo. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Taraszkiewicza był Siedlecki Klub Koszykówki, który poprzedni sezon zakończył w środkowej części tabeli. Pierwsze punkty dla Sudetów w nowym sezonie zdobył Kijanowski, trafiając z rzutu osobistego na 1:4. W dalszej części gry gospodarze toczyli wyrównany bój z siedleckim klubem, po 1. kwarcie przegrywaliśmy 12:14.

W drugiej odsłonie udanie zaczął Ł. Niesobski – faulowany przy rzucie za 3 pkt. wykorzystał wszystkie osobiste (15:16), a następnie wyrównał wynik spotkania w 14. minucie na 19:19. W kolejnych minutach obie ekipy zanotowały 6-punktowe serie, ale na przerwę to goście schodzili przy prowadzeniu 28:25.

Po zmianie stron przyjezdni powoli zaznaczali przewagę wykorzystując niemoc strzelecką Sudetów. Nawet po przechwycie nasi koszykarze nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej kontry. W ostatniej kwarcie Niesobski zaczął trafiać za 3 pkt, ale rywale zbudowali zbyt wysoką przewagę, aby jeleniogórzanie mogli nawiązać walkę. W 36. minucie Siedlce prowadziły nawet różnicą 18 pkt. (61:43), ostatecznie wygrywając cały mecz 64:52.

W trakcie meczu trener Taraszkiewicz miał pretensje do swoich graczy o brak realizacji założeń taktycznych:

- Można popełniać błędy, jeśli wykonuje się rzuty i założenia, które na ławce sobie ustalimy to wszystko w porządku, ale jak zespół gra w drugą stronę to oddziałuje to źle na wszystkich graczy. Sam Łukasz Niesobski na obwodzie nie załatwi nam meczu, brakuje nam drugiego gracza na obwodzie.

W meczu przeciwko SKK zabrakło na parkiecie Przemysława Hajnsza oraz Oskara Bukowieckiego, ale jak zapowiada trener, Sudety starają się również o pozyskanie Tomasza Prostaka, który w jeleniogórskim zespole występował w sezonie 2009/2010, a w ubiegłym sezonie grał w Starcie Lublin.

Sudety Jelenia Góra – SKK Siedlce 52:64 (12:14, 13:14, 12:16, 15:20)

Sudety: Niesobski 24, Wilusz 10, Kijanowski 7, Kozak 3, Budziński 2, Minciel 2, Kołtun 2, Wojciul 2, Maryniewski.

SKK: Czerwonka 20, Kowalczuk 13, Przybylski 9, Sulima 8, Nędzi 7, Basiński 5, Wójcicki 2, Czyż, Bal, Kotwicki, Warecki.