Jelenia Góra: Sudety w kratkę

Piątek, 24 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 25 sierpnia 2007, 9:31
I dzień koszykarskiego Memoriału im. Mieczysława Korwina

Memoriał im. Mieczysława Korwina tradycyjnie otwiera sezon koszykarski na Dolnym Śląsku. Jest też pierwszą okazją do zobaczenia w akcji nowych Sudetów: już bez Macieja Miłonia i Tomasza Wilasa ale już z Jakubem Czechem, Grzegorzem Terlikowskim i Mateuszem Skrzypczakiem. W jego tegorocznej V edycji występują obok gospodarzy pierwszoligowe Tarnovia Tarnowo Podgórne, Pyra Poznań ( z Josephem McNullem, Pawłem Wiekierą i Marcinem Stokłosą) i MKKS Rybnik oraz II ligowy Śląsk II Wrocław

W pierwszym meczu zawodów jeleniogórzanie łatwo pokonali Śląsk II Wrocław 86:59. Goście prowadzili w tym meczu tylko raz na początku 0:1. Kluczem do zwycięstwa gospodarzy turnieju była agresywna gra w obronie, wymuszająca na wrocławianach błędy oraz skuteczność w szybkich atakach. Z bardzo dobrej strony pokazał się rządzący pod koszami powracający do Sudetów po pobycie we Francji J. Czech. Najwyższe prowadzenie w meczu jeleniogórzanie zanotowali po 30 minutach - 74:42. Goście wygrali jedynie czwartą kwartę gdy w barwach gospodarzy grali rezerwowi.

W drugim pojedynku jeleniogórzanie jedynie w pierwszej kwarcie, którą wygrali 19:16, byli w stanie przeciwstawić się Tarnovii Tarnowo Podgórne. Kolejne dwie kwarty upłynęły już pod zdecydowane dyktando dysponujących lepszymi warunkami fizycznymi i górujących zarówno w grze pod koszem, jak i na obwodzie gości. Pod koniec trzeciej kwarty przewaga gości wynosiła już ponad 30 punktów i zryw Sudetów w ostatnich 10 minutach pozwolił im jedynie na niewielkie zniwelowanie strat. Atrakcją meczu był braterski pojedynek Rafał Niesobskiego z barwach gości, z Łukaszem Niesobskim w Sudetach.

Wyniki innych meczy: MKKS Rybnik - Śląsk II Wrocław po dogr. 87:83 i Tarnovia Tarnowo Podg. - Pyra Poznań 74:71

<b>Sudety Jelenia Góra - Śląsk II Wrocław 86:59 (26:8, 21:19, 27:15, 12:17)</b>
<b>Sudety:</b> Czech 20, Abramowicz 14, Skrzypczak 11, Niesobski 11, Terlikowski 9, Kołodziej 8, Wilusz 5, Chmieliński 4, Samiec 2, Klimek 2, Pruszczak 0

<b>Sudety Jelenia Góra - Tarnovia Tarnowo Podgórne 64:87 (19:16, 6:24, 16:28, 23:19)</b>
<b>Sudety:</b> Samiec 21, Terlikowski 13, Czech 8, Niesobski 6, Klimek 5, Abramowicz 5, Wilusz 4, Skrzypczak 2, Chmieliński, Matczak.