Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 16 października
im. Gerarda, Gawła

Jelenia Góra: Sudety rozpoczęły treningi

Sobota, 28 sierpnia 2021, 21:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (23.08) koszykarze Sudetów Jelenia Góra rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym treningu brali udział głównie młodzi zawodnicy, ale nie jest to ostateczny skład drugoligowca. Część doświadczonych zawodników postanowiła jednak zakończyć karierę zawodniczą.
To jeszcze nie jest trening pełnego pierwszego zespołu - spotkała się młodzież i młodzi gracze, którzy są na miejscu. Nie ukrywam, że szykują się spore zmiany - przyznaje Rafał Niesobski, trener Sudetów.

W trakcie tygodnia do zespołu mają dołączyć Łukasz Niesobski i Paweł Minciel. W poniedziałek (30.08) na treningu ma się pojawić czterech zawodników z zewnątrz. Jak się dowiedzieliśmy, dwóch z nich grało w ubiegłym sezonie w I lidze.

W przyszłym sezonie na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej nie zobaczymy Damiana Ostrowskiego, Michała Kozaka (problemy zdrowotne), ale jak mówi trener - w trakcie sezonu obaj zawodnicy mają drzwi otwarte, gdyby byli w stanie wrócić. O zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował Rafał Niesobski, który chce się skupić na roli trenera i tylko w ostateczności może dołączyć do grania.

Nagrałem się już 24 lata, stawy się odzywają. Nawet nie przygotowuję się do sezonu, chcemy dawać więcej czasu młodzieży - powiedział szkoleniowiec Sudetów, który dodaje, że najprawdopodobniej nie zobaczymy też Jarosława Wilusza, który będzie prowadzić zespoły młodzieżowe i wraz z Marcinem Koperkiem będzie wspierać Rafała Niesobskiego przy pierwszym zespole.

Na mocy współpracy z Dolnośląskim Zespołem Szkół w Karpaczu, część zawodników będzie zbierać doświadczenia w drużynie Wilków Karpacz, który będzie rywalizować w III lidze. Trenerem Wilków ma być Jarosław Wilusz.

Sudety mają zaplanowane cztery sparingi:
4 września (u siebie) z Pogonią Prudnik - spadkowicz z I ligi
9 września (wyjazd) z Kątami Wrocławskimi
11 września (u siebie) miniturniej z udziałem Swiss Krono Żary, Basketem Nysa i Sudetami.

Niewykluczone, że uda się jeszcze rozegrać sparing 18 września - trwają poszukiwania rywala.

Ogłoszenia

Czytaj również

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Czeski weekend szklany

Wielkie emocje w miejskich derbach

Czytaj również

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Wyjazdoy triumf w Szprotawie

Ulica jak nowa

Co z przebudową mostu?

Wiec poparcia dla Unii Europejskiej

Czy ten dźwig stanowi zagrożenie?

Dzieci przebadane i co dalej?

Skwer Radiowej Trójki zmieni wkrótce nazwę?

Uderzenie w narkobiznes