Czytających: 11020

Wrocław: Sudety rozbiły Śląska

Niedziela, 14 października 2018, 19:35
Aktualizacja: 19:40
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po inauguracyjnej wygranej z Obrą Kościan, podopieczni Rafała Niesobskiego zanotowali wyjazdowy triumf w stolicy Dolnego Śląska, a o rozmiarach końcowego sukcesu zadecydowała rewelacyjna czwarta kwarta.

Na samym początku spotkania lepiej prezentowali się gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie 5:1 (po 47 sekundach meczu). Jeleniogórzanie nie pozwolili rywalom na więcej i gra się wyrównała. W drugiej odsłonie oba zespoły wielokrotnie zmieniały się na prowadzeniu, jednak od stanu 30:29 to ekipa Rafała Niesobskiego zanotowała 7 punktów z rzędu (30:36). Druga kwarta zakończyła się jednak wynikiem 32:36, ale po przerwie to Sudety zanotowały kolejną serię – w 24. minucie na tablicy wyników było już 32:43, a po 30 minutach gry 43:51. W decydującej odsłonie miejscowi mogli mieć jeszcze cień nadziei na korzystny rezultat do 34. minuty, kiedy to Śląsk przegrywał 51:57. Kolejne minuty były już pogromem rywali, bowiem bracia Niesobscy i Minciel przyczynili się do znakomitej serii 17 punktów dla gości, co przesądziło o losach spotkania (51:74). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 54:74.

Exact Systems Śląsk II Wrocław – Sudety Jelenia Góra 54:74 (23:21, 9:15, 11:15, 11:23)
Śląsk: Gordon 14, Tomczak 13, Zagórski 7, Bozenko 6, Sasik 5, Czempiel 5, Malesa 2, Majcherek 2.
Sudety: Ł. Niesobski 20, Minciel 16, Wilusz 15, Kozak 12, R. Niesosbki 8, Jyż 2, Kanecki 1, Dekurniewicz, Grześkiewicz, Kwiatoń, Wierzbicki.

W następnej kolejce (20.10, godz. 18:30) Sudety podejmą we własnej hali Nysę Kłodzko.