Zalogowanych: 17

II-liga koszykarzy: Sudety rozbijają Politechnikę

Środa, 9 lutego 2011, 18:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:02
Hala przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze stała się 9 lutego areną zmagań drugoligowych koszykarzy Sudetów oraz Politechniki Opolskiej. Na parkiecie wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 78:47!

Już od samego początku spotkania gospodarze postawili wysoko poprzeczkę rywalom z Opola. Trener Taraszkiewicz w pierwszej piątce postawił m.in. na braci Niesobskich, którzy dyktowali tempo gry i grali bardzo skutecznie. Już w piątej minucie, przy stanie 10:4 boisko musiał opuścić z powodu kontuzji jeden z najskuteczniejszych graczy Politechniki - Chmielarz. Sudety prowadziły po pierwszej kwarcie 23:6, z czego 12 punktów padło po rzutach za 3. Rafał Niesobski miał na koncie 11 pkt, a jego brat 8.

Do 16. minuty drugiej odsłony trwał koncert gry jeleniogórskich braci, dzięki którym Focus Mall prowadził już 36:11, jednak w ostatnich minutach przed przerwą do głosu doszli goście i odrobili nieco straty ustalając rezultat na 38:23.

Po zmianie stron na parkiecie pojawił się Minciel, który godnie zastąpił Łukasza Niesobskiego zdobywając dziesięć punktów w dziesięć minut. W 24 min. starszy z braci Niesobskich celnym rzutem za „3” dał swojemu zespołowi prowadzenie 50:29 lecz po raz drugi tego dnia gospodarze zanotowali przestój i na ostatnią kwartę zawodnicy obu ekip wychodzili przy stanie 54:41.

Goście rozpoczęli ostatnią odsłonę od zmniejszenia strat do 11 punktów, ale jak się okazało nie była to zapowiedź walki o zwycięstwo. Nie pozwolili na to gracze Sudetów, którzy w środowy wieczór rzutami za 3 pkt. znokautowali rywali. W czwartej kwarcie gospodarze zanotowali niesamowitą serię 24 punktów z rzędu, nie pozostawiając wątpliwości kto tego dnia jest lepszy. Na minutę przed końcem prowadzili już 78:43. Ostatecznie mecz zakończył się koszykarskim pogromem 78:47.

O zwycięstwie zadecydowała skuteczność rzutów za 3 pkt. Jeleniogózanie wykorzystali aż 8 na 16 prób, z czego Rafał Niesobski popisał się 100% celnością z dystansu (5/5), a goście trafili zaledwie raz na 15 prób.

W 22. kolejce czołowe zespoły wygrały swoje mecze, a ich sytuacja w tabeli nie uległa zmianie. Liderem jest Open Florentyna Pleszew mająca 3 pkt. przewagi nad Stalą Ostrów Wlkp. oraz Sudetami Jelenia Góra. Już za 3 dni (12 lutego) podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza rozegrają na wyjeździe kolejne spotkanie, tym razem z KK A-Bild Bytom.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - AZS KU Politechniki Opolskiej 78:47 (23:6, 15:17, 16:18, 24:6)