JELENIA GÓRA/KRAJ: Sudety powalczą o następne dwa punkty

Wtorek, 28 października 2008, 11:47
Aktualizacja: Czwartek, 30 października 2008, 18:27
Autor: JEN
Czy Ireneusz Taraszkiewicz poprowadzi Sudety do kolejnego zwycięstwa?
Nasi koszykarze, debiutując w I lidze, mieli bardzo dobry początek tego sezonu. Wygrali wysoko w pierwszym spotkaniu z Siarką 76:58, przegrali po walce z Sokołem w Łańcucie 62:73 i po dramatycznym boju z ŁKS 74:75, ale potem odnieśli dwa wspaniałe zwycięstwa z Polonią 2011 w Warszawie 91:82 i z Zastalem Zielona Góra 77:71 u siebie.

Takiego udanego startu niewielu kibiców się spodziewało, łącznie z trenerem Ireneuszem Taraszkiewiczem, który podkreślał, że debiut w I lidze koszykówki mężczyzn będzie bardzo ciężki dla jego młodych przeważnie podopiecznych i nie mylił się. Dzięki jednak odpowiedniemu nastawieniu swoich zawodników, którzy potrafią walczyć ze sportową złością, nie są chłopcami do bicia i walczą nadal w każdym spotkaniu jak o życie.

Jednak mimo tego zdarzają im się wpadki i tego można było się spodziewać, bo płacą „frycowe”. Tak się stało w ostatnich dwóch meczach: z MKS Dąbrowa Górnicza 59:69 u siebie i w Katowicach z AZS AWF, po dogrywce, 75:80. Taki jest sport.

Jutro nasi koszykarze będą mieli okazję poprawić bilans. Spotykają się 29 października (środa) o godz. 18.30 w hali przy ul. Sudeckiej 42 ze Stalą Stalowa Wola (bilety: 8 zł - dorośli i 2 zł - młodzież), która ma nieco gorszy dorobek od Sudetów, bo odniosła tylko dwa zwycięstwa i też przegrała z Polonią 2011 Warszawa u siebie 10 pkt., choć po trzech kwartach prowadziła: 48:47. Jednak przegrała z kretesem ostatnie 10 minut i cały mecz.
Stal: B. Szczepaniak 18 (3), R. Partyka 13, P. Ucinek 10 (2), R. Sobiło 5 (1), M. Wołoszyn 5 (1), S. Juniak 4, K. Szpyrka 2, A. Lisewski 0.
Polonia: M. Bartosz 13 (1), L. Karwowski 13, P. Pamuła 11 (1), D. Berisha 10, P. Lewandowski 10, M. Kołowca 5, M. Jankowski 4, T. Śnieg 1, M. Kucharski i K. Sulima 0.