Zalogowanych: 26

Wałbrzych: Sudety pokazały klasę i charakter!

Wtorek, 14 lutego 2017, 7:51
Aktualizacja: 8:01
Niesłychane emocje towarzyszyły sobotnim derbom Sudetów, które odbyły się w Wałbrzychu. Miejscowy Górnik – faworyt do awansu, po dogrywce uległ ekipie z Jeleniej Góry 75:76. Była to pierwsza porażka Górnika przed własną publicznością!

W poprzedniej kolejce Sudety - bez Łukasza Niesobskiego - wygrały z walczącym o utrzymanie Drogbrukiem Kalisz, a w derbowym starciu trener postanowił wprowadzić element zaskoczenia i w pierwszej piątce ponownie brakowało młodszego z braci Niesobskich, który pauzował ze względu na poparzenie ręki. Dopiero w 7. minucie pojawił się na parkiecie i wspólnie z Pawłem Mincielem, który ma bardzo dobry sezon w swoim wykonaniu - punktował bezlitośnie rywali. Gospodarze wspierani przez żywiołową publiczność nie mogli znaleźć sposobu na naszą drużynę, ale po zaciętej walce zdołali doprowadzić do dogrywki. Górnik na niespełna 3 minuty przed końcem przegrywał 61:66, jednak Niedźwiedzki i Glapiński doprowadzili do remisu.

W trakcie dogrywki to wałbrzyszanie dyktowali warunki gry i na 41 sekund przed końcem prowadzili 75:72, jednak ostatnie słowo należało do Łukasza Niesobskiego, który najpierw dwukrotnie skutecznie egzekwował rzuty wolne, a na 8 sekund przed końcową syreną "dobił" Górnika i goście mogli się cieszyć z bardzo prestiżowego zwycięstwa.

Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza po raz kolejny pokazali jaki potencjał drzemie w ich drużynie. Mieszanka doświadczenia z fantazją młodzieży przekłada się na wyniki - jeleniogórzanie zajmują trzecie miejsce w tabeli gr. D II ligi.

Górnika Trans.eu Wabrzych - KS Sudety Jelenia Góra 75:76 (15:24, 19:13, 19:18, 13:11, d: 9:10)