Zielona Góra: Sudety nie sprostały Zastalowi

Sobota, 20 marca 2010, 21:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 marca 2010, 15:15
Autor: arec
Koszykarze Sudetów nie sprostali w wyjazdowym meczu wiceliderowi pierwszej ligi Zastalowi Zielona Góra. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza przegrali 62:93.

Sudety zagrały w Zielonej Górze z mającym apetyt na ekstraklasę Zastalem. Zielonogórzanie z pewnością mieli w pamięci grudniowe spotkanie w Jeleniej Górze, kiedy to dopiero po dogrywce udało im się wygrać. Dziś przed własną publicznością spisali się znacznie lepiej i nie dali szans młodemu zespołowi jeleniogórskiemu.

Sudety zagrały dobrze w drugiej kwarcie, dzięki czemu na przerwę schodziły tylko z trzypunktową stratą do gospodarzy.
Niestety w drugiej połowie wyraźnie dominował już Zastal, zwyciężając cały mecz 93:62.

W zespole Sudetów najskuteczniejszy był Rafał Niesobski, który zdobył 14 punktów. Już po 13 minutach gry z powodu 5 przewinień parkiet musiał opuścić Jakub Czech.

Intermarche Zastal Zielona Góra – KS Sudety Jelenia Góra 93:62 (25:18) (19:23) (30:9) (19:12)

Sudety: NIesobski 14, Szymański 11, Samiec 10, Urbaniak 8, Czech 7, Klimek 4, Minciel 3, Zarzeczny 3, Bodziński 2, Bukowiecki