Zalogowanych: 11

Jelenia Góra: Sudety nie odczarowały własnej hali

Środa, 16 listopada 2011, 20:10
Aktualizacja: Czwartek, 17 listopada 2011, 17:21
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra ponieśli piątą porażkę na własnym parkiecie. Jeleniogórzanie toczyli zacięty bój z trzecią ekipą obecnych rozgrywek, ale przegrali 76:85. Kolejny bardzo dobry występ zanotował Łukasz Niesobski, który zdobył 33 pkt.

Znakomita postawa młodszego z braci Niesobskich, który po odejściu Rafała do Pleszewa wyrósł na lidera drużyny nie wystarczyła, aby zaznać smaku zwycięstwa przed własną publicznością. Gorycz porażki po walce z Polskim Cukrem była też skutkiem plagi kontuzji w jeleniogórskim zespole. Początek spotkania należał do gości z Torunia, którzy prowadzili po skutecznych kontrach 9:4. W kolejnych minutach rozkręcił się Łukasz Niesobski, który w 8. minucie wyprowadził gospodarzy an prowadzenie 14:11, gdzie 10 z 14 zdobytych punktów było dziełem naszego najskuteczniejszego zawodnika. Tuż przed końcem pierwsze kwarty Sudety prowadziły 18:17, ale 5-punktowa akcja gości (rzut za 3 i osobiste po faulu bez piłki) ustaliła wynik pierwszej części gry na 18:22.

W drugiej odsłonie przyjezdni znowu odskoczyli, a ich przewaga w 17. minucie wynosiła 11 pkt.(22:33). Walczący o kazdą piłkę Niesobski wraz z Wiluszem zniwelowali straty do jednego "oczka" i na przerwę koszykarze obu ekip schodzili przy stanie 34:35.

Wyrównany bój toczył się do 24. minuty, kiedy to na tablicy wyników widniał remis po 45. W kolejnych fragmentach goście stopniowo powiększali przewagę i przed ostatnią ćwiartką prowadzili 62:53.

Po 5 faulach Minciela oraz czterech Wilusza i Kołtuna trener Taraszkiewicz miał nie lada problem. W 32. minucie jeleniogórzanie przegrywali już tylko 61:67, ale Żytko chcąc dorównać Łukaszowi Niesobskiemu trafiał za 3 pkt. i nie pozwolił na na większe emocje w końcówce meczu. Pod koniec spotkania na boisku pojawił się utalentowany junior Ostrowski, który zaliczył pierwsze punkty w I-lidze. Ostatecznie Sudety przegrały z PC SIDEn Toruń 76:85 i po 9. kolejkach zajmują 13. pozycję w ligowej tabeli.

W następnej kolejce (19.XI, godz.19:00) Sudety zagrają w Szczecinie z Radexem, a kolejna okazja do przełamania złej passy na własnym parkiecie nadarzy się 26.XI (godz.18:30) w meczu przeciwko AZS WSGK POLFARMEX Kutno.

Sudety Jelenia Góra - Polski Cukier SIDEn Toruń 76:85 (18:22, 16:13, 19:27, 23:23)

Sudety: Niesobski 33, Wilusz 14, Kołtun 9, Bukowiecki 9, Kozak 9, Ostrowski 2, Maryniewski, Budziński, Minciel.

SIDEn: Jarecki 23, Żytko 18, Kwiatkowski 16, Lewandowski 13, Kobus 9, Przybyszewski 4, Gliszczyński 2, Tlałka.

Wyniki 9. kolejki:
KS Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Start Lublin 71 : 66 (20:16, 15:22, 14:14, 22:14)
PoloMartket Sportino Inowrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 51 : 82 (8:20, 9:20, 17:19, 17:23)
Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce - MKS Znicz Basket Pruszków 94 : 75 (22:18, 27:28, 25:20, 20:9)
NETO PTG Sokół Łańcut - Start Gdynia 78 : 69 (25:24, 12:10, 27:21, 14:14)
Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - AZS WSGK POLFARMEX Kutno 62 : 69 (17:15, 19:12, 14:24, 12:18)
Rosa Radom - AZS Radex Szczecin 77 : 57 (22:10, 19:13, 11:18, 25:16)
Sudety Jelenia Góra - POLSKI CUKIER SIDEn Toruń 76 : 85 (18:22, 16:13, 19:27, 23:23)