Czytających: 13044

II-liga koszykarzy: Sudety nie dały rady liderowi

Niedziela, 4 listopada 2012, 19:28
Aktualizacja: 19:29
Otwierająca tabelę II–ligi koszykarzy Pogoń Prudnik wykorzystała atut własnego parkietu i pokonała bez trudu Sudety Jelenia Góra 87:73.

Od początku spotkania na parkiecie dzielili i rządzili gospodarze, którzy w 5. minucie prowadzili już 14:6. Po celnych rzutach wolnych Łukasza Niesobskiego na tablicy wyników zrobiło się już tylko 14:12, ale końcówka otwierającej partii należała do rywali, którzy po 10 minutach wygrywali 21:14. Od początku drugiej ćwiartki miejscowi zaczęli budować swoją przewagę, w efekcie w 15. minucie losy meczu były już praktycznie przesądzone przy rezultacie 38:19. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 47:32.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Przeciwnicy trzymali Sudety na dystans, a nawet systematycznie powiększali swoją przewagę. W 27. minucie jeleniogórzanie tracili do Pogoni już 25 „oczek” (67:42). W ostatniej kwarcie pewni zwycięstwa zawodnicy z Prudnika spuścili już nieco z tonu, a nasza drużyna odrobiła nieco straty przegrywając całe spotkanie 73:87.

Pogoń Prudnik – Sudety Jelenia Góra 87:73 (21:14, 26:18, 26:20, 14:21)

Pogoń: Pawłowski (26), Madziar (20), M. Łakis (17), Kucia (15), Lepczyński (5), Lipiński (2), T. Łakis (2), Jankowski, Odrobina, Trytek, Bolibrzuch

Sudety: Ł. Niesobski (28), Czech (23), Kozak (7), R. Niesobski (7), Minciel (4), Wojciul (2), Raczek (2), Dąbrowski, Nadolski