Zalogowanych: 18

I-liga koszykarzy: Sudety nadal bez zwycięstwa u siebie

Sobota, 7 stycznia 2012, 19:06
Aktualizacja: Niedziela, 8 stycznia 2012, 16:18
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra w sezonie 2011/2012 nadal nie zaznali smaku zwycięstwa przed własną publicznością. W 17. kolejce I–ligi podopieczni trenera Taraszkiewicza ulegli przedostatnim w tabeli zawodnikom Sportino Inowrocław 73:84.

Dwaj nowi koszykarze Sudetów: Marcin Sterenga i Bartłomiej Józefowicz zaprezentowali się przyzwoicie, szczególnie ten drugi kilkukrotnie podnosił z ławek kibiców zgromadzonych w hali przy ul. Sudeckiej. Byli zawodnicy Nysy Kłodzko rozpoczęli mecz w wyjściowej piątce, ale Sterenga, który do przerwy zanotował 8 zbiórek - szybko łapał faule i w 28. minucie musiał opuścić parkiet. W przekroju całego meczu gospodarze prowadzili tylko raz, na samym początku spotkania 2:0. W dalszej części gry inowrocławianie kontrolowali przebieg rywalizacji o cenne ligowe zwycięstwo, po pierwszej kwarcie było 21:18 dla Sportino. W drugiej kwarcie rozpoczął się festiwal rzutów za 3 pkt. i po jednej z takich akcji Kozak trafił na 35:37, ale sześć kolejnych "oczek" było dziełem gości. Przed przerwą jeleniogórzanie zdołali odrobić część strat, a kibice z pewnością zapamiętają debiut Józefowicza w hali im. Mariana Koczwary, który z własnej połowy oddał celny rzut równo z syreną oznajmiającą koniec drugiej odsłony i było 40:43.

Po zmianie stron na parkiecie pojawił się powracający po kontuzji Przemysław Hajnsz, który kilkukrotnie próbował efektownie kończyć akcje gospodarzy, ale podopieczni trenera Aleksandra Krutikowa bezlitośnie wykorzystywali niecelne rzuty graczy Sudetów odskakując przed ostatnią "ćwiartką" na 13 punktów (56:69). Czwarta kwarta rozpoczęła się od celnego trafienia gości, którzy tym samym zanotowali najwyższą przewagę tego dnia (56:71). Z upływem czasu jeleniogórzanie zmniejszali straty, ale zdołali jedynie zbliżyć się w 39. minucie na 8 punktów. Ostatecznie Sudety przegrały ósmy mecz na własnym parkiecie i z dorobkiem 18 punktów w 16 meczach zamykają ligową tabelę.

W następnej kolejce (14. stycznia) Sudety zagrają w Stargardzie Szczecińskim przeciwko Spójni.

Sudety Jelenia Góa - POLOmarket Sportino Inowrocław 73:84 (18:21, 22:22, 16:26, 17:15)

Sudety: Niesobski (23), Józefowicz (14), Kozak (9), Minciel (8), Wilusz (6), Bukowiecki (4), Sterenga (4), Hajnsz (4), Kołtun (1), Kijanowski

Sportino: Kukiełka (22), Strzelecki (15), Adamczewski (14), Jankowiak (13), Cywiński (8), Zabłocki (6), Wierzbicki (4), Rychłowski (2), Mowlik, Michałek