Zalogowanych: 5

Wrocław: Sudety lepsze od WKK

Niedziela, 17 stycznia 2016, 16:56
Aktualizacja: 17:04
Koszykarze Sudetów odnieśli cenne, wyjazdowe zwycięstwo w stolicy Dolnego Śląska. W 15. kolejce II–ligi ich rywalem był sąsiadujący w tabeli WKK. Jeleniogórzanie dzięki grze zespołowej zwyciężyli, ale walka o końcowy triumf toczyła się do ostatniej syreny.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko zaznaczyli swoją przewagę i po pierwszej kwarcie prowadzili 21:14. W drugiej odsłonie wrocławianie powiększyli przewagę do 10 punktów (29:19), a w 18. minucie było już 43:28 i chyba nikt z miejscowych kibiców nie spodziewał się, że dwa punkty nie pozostaną w stolicy Dolnego Śląska. Tuż przed przerwą jeleniogórzanie zdołali jednak zmniejszyć dystans do rywali i do szatni schodzili przy stanie 45:38.

Po zmianie stron Sudety kontynuowały dobrą serię doprowadzając do stanu 45:44, a po 30 minutach miejscowi prowadzili jedynie 56:53. W decydującej odsłonie WKK prowadziło 63:59 (34. minuta), ale kolejne 9 "oczek" było dziełem koszykarzy z Jeleniej Góry (63:68). Do końcowej syreny podopieczni Jarosława Wilusza nie dali już sobie odebrać zwycięstwa i mecz zakończył się wynikiem 69:73.

WKK Wrocław - KS Sudety Jelenia Góra 69:73 (21:14, 24:24, 11:15, 13:20)