Zalogowanych: 9

Rawicz: Sudety idą za ciosem

Niedziela, 7 lutego 2016, 2:16
Aktualizacja: 2:22
Początek roku 2016. dla koszykarzy Sudetów jest niezwykle udany – w szóstym spotkaniu odnieśli piąte zwycięstwo. Tym razem e spuszczonymi głowami z parkietu schodzili zawodnicy Rawii Rawicz, którzy przed własną publicznością ulegli jeleniogórzanom 64:71.

Podopieczni Jarosława Wilusza od początku sobotniego spotkania grali bardzo skoncentrowani, przez 30 minut mozolnie budowali przewagę nad przeciwnikiem osiągając w 23. minucie największą różnicę (49:36) i z równie wysokim prowadzeniem schodzili do szatni przed decydującą odsłoną (60:47). Ku uciesze miejscowych fanów basketu w czwartej kwarcie jeleniogórzanie zanotowali zastój - przez ponad 6 minut nie byli w stanie zdobyć żadnego punktu, a ekipa Rawii doskoczyła na 60:56, jednak celną "trójką" popisał się wtedy Drąg (63:56) i do ostatniej syreny Sudety kontrolowały przebieg meczu. Ostatecznie drużyna ze stolicy Karkonoszy wygrała na parkiecie trzeciej ekipy II-ligi gr. D 71:64, potwierdzając wysoką dyspozycję w nowym roku.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - KS Sudety Jelenia Góra 64:71 (18:22, 18:21, 11:17, 17:11)