Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Jelenia Góra: Studenci w areszcie

Sobota, 23 października 2021, 7:00
Autor: WAC
Fot. areszt śledczy
Jeleniogórski Areszt Śledczy odwiedziła wraz z opiekunem grupa studentów z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Celem było przedstawienie oferty Służby Więziennej jako miejsca atrakcyjnego na rynku pracy.

Studenci poznali zasady postępowania kwalifikacyjnego i naboru do tej formacji mundurowej. Zapoznali się także z możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego funkcjonariuszy. Młodzież miała również możliwość podpatrzeć funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz zapoznać się ze specyfiką jednostki penitencjarnej.

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa wystąpiła z propozycją, zorganizowania u nas lekcji profilaktycznej, która ma na celu przeciwdziałaniu negatywnym zachowaniom młodych ludzi – mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Z drugiej strony pokazujemy uczniom i studentom, że służba więzienna jest dobrym i stabilnym pracodawcą, który umożliwia rozwój osobisty poprzez dokształcanie. Przy okazji młodzi ludzie mogą zobaczyć od środka jak funkcjonuje placówka penitencjarna i jak w praktyce wyglądają: przestrzeganie podstawowych zasad regulujących wykonywanie tymczasowego aresztowania i odbywania kary pozbawienia wolności oraz działania funkcjonariuszy służby więziennej zapewniające bezpieczeństwo i porządek w zakładzie karnym.

Dla promocji zatrudnienia w służbie więziennej od wakacji odwiedzamy też jeleniogórskie szkoły średnie. Ostatnio byliśmy w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Ogółem w tym roku zamierzamy spotkać się z maturzystami w dziewięciu placówkach oświatowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Tolerancji w ZSOiT

Sport nie zna granic

List otwarty w sprawie podwyżki abonamentu

Czytaj również

O trasie sudeckiej dolnośląskiej cyklostrady

Kolejne dzikie wysypisko w Maciejowej

Podwyżki podatków lokalnych

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Są izerskie autobusy

KPN nie będzie większy?

Karkonoskie Radio KSON rusza od stycznia

Zaproszenie na Karkonoski Piknik Ekonomii Społecznej  

Dachowanie audi