Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Strzelinianka za mocna, porażka Karkonoszy

Sobota, 13 listopada 2010, 16:15
Aktualizacja: 17:35
Nie udało się niestety dopisać do swojego dorobku kolejnego trzeciego z rzędu kompletu punktów. Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra przegrali na własnym obiekcie ze Strzelinianką Strzelin 0:2 pozostając ciągle w strefie spadkowej.

Pierwsza połowa stała na bardzo niskim poziomie, a gra toczyła się w środku pola. Kibice zgromadzeni na stadionie miejskim przy ulicy Złotniczej zobaczyli w tej części spotkania jedną bramkę. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w polu karnym miejscowych znalazł się Bartosz, który strzałem głową dał prowadzenie gościom. W 42 min. w dogodnej sytuacji znalazł się Krupa, kiedy to bramkarz Strzelinianki popełnił błąd wypuszczając piłkę wprost pod nogi naszego napastnika, lecz natychmiast zrekompensował się przejmując futbolówkę.

Na drugą połowę jeleniogórzanie wyszli z zamiarem odrobienia strat. Atakując skrzydłami zagrażali bramce strzeżonej przez Króla, jednak brakowało celnych dośrodkowań. Goście próbowali odgryźć się strzałami z dystansu lecz Dubiel stał na posterunku. Ambitną walkę Karkonoszy zatrzymał w 73 min. sędzia, który po kontrowersyjnej sytuacji podyktował rzut karny dla strzelinian. Ewidentna pozycja spalona napastnika gości i dyskusyjny faul w polu karnym sprawiły, że w 74 min. Józefowicz stanął przed szansą podwyższenia wyniku, którą pewnie wykorzystał. Od stanu 0:2 poziom spotkania znowu opadł, a Karkonosze bezskutecznie próbowały strzelić bramkę kontaktową.

- poziom spotkania nie rzucił na kolana, graliśmy w trudnych warunkach przy silnym wietrze. Obydwa zespoły nastawiły się na grę piłką, swoim doświadczeniem wygraliśmy mecz przeciwko ambitnie walczącym, młodym piłkarzom Karkonoszy - wyznał po meczu trener Strzelinianki.

Karkonosze Jelenia Góra - Strzelinianka Strzelin 0:2 ( 0:1 )

Bramki:
12’ Bartosz, 74’ Józefowicz (k)

KARKONOSZE: Dubiel - Polak, Wawrzyniak, Jurkowski (72' Kowalski), Adamczyk, Kotarba, Wojtas, Bijan, Gałuszka, Krupa, Durlak (Rudnicki)

STRZELINIANKA: Król - Stopa (70' Bandura), Suchanecki, Bocharodycz, Sukiennik, Bursiło, Rogan, Józefowicz, Łuczak (90' Partyka), Bartosz (75' Urban), Burtan (85' Wróblewski)

Widzów: ok.150