REGION JELENIOGÓRSKI: Strażacy z sukcesem na Biegu Piastów

Czwartek, 8 marca 2012, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
Jeleniogórski strażak Maciej Dawidziuk udowodnił, że potrafi nie tylko świetnie sprawdzać się w swojej pracy podczas gaszenia pożarów, ale doskonale czuje się również na biegówkach. W II Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu Narciarskim zajął II miejsce.

W XXXVI Biegu Piastów wzięło udział 5020 uczestników, w tym 103 strażaków, którzy w ramach II Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu Narciarskim rywalizowali na dystansie 26 i 50 km. Zawodnicy biegali w stylu klasycznym. Dzień zawodów – 3 marca 2012r. okazał się szczęśliwy dla Marka Murzyna (3:01:25) z KM PSP w Krakowie, który zwyciężył na królewskim dystansie 50 km. Drugie miejsce zajął Maciej Dawidziuk (3:08:48) z KM PSP w Jeleniej Górze. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Wydmuch (3:17:57) z KP PSP w Ząbkowicach Śląskich. Dystans 26 km najszybciej pokonali kolejno: Waldemar Poręba (1:23:21) KP PSP Kamienna Góra, Józef Wojtyła (1:30:17) KP PSP w Cieszynie, Daniel Żamojtuk (1:31:43) KP PSP w Gołdapi. Wśród Pań najlepsze okazały się kolejno: Agnieszka Wiewiórka KP PSP Świdnica (2:16:44), Ewa Łabuz (2:22:34) KW PSP Wrocław, Agnieszka Goździelińska (2:37:31) SGSP.

St. bryg. Jerzy Łabowski zastępca dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, mł. bryg. Piotr Kalinowski przedstawiciel KG PSP oraz mł. bryg. Jerzy Sładczyk Komendant Miejski PSP w Jeleniej Górze dokonali wręczenia pucharów, medali i dyplomów zwycięzcom. Po zmaganiach sportowych strażacy wraz z swoimi rodzinami świętowali do późnych godzin wieczornych śpiewając przy dźwiękach harmonii. Organizatorem mistrzostw była Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu oraz Komenda Główna PSP w Warszawie.