Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Jelenia Góra: Strajk samochodowy

Sobota, 21 listopada 2020, 12:41
Aktualizacja: 12:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Po dłuższej przerwie w Jeleniej Górze odbył się kolejny strajk kobiet, który tym razem miał formę samochodową. Uczestnicy przejechali powoli od Galerii Sudeckiej pod Termy Cieplickie. Pieszych było tak mało, że zdecydowano o takiej formie manifestacji.
Zobaczymy ilu będzie pieszych, bo jest bardzo zimno. Plan jest taki, że przejdziemy spod Galerii Sudeckiej do skrzyżowania przy Castoramie, a dalej pojedziemy pod Termy Cieplickie - mówiła przed startem Anna Konieczyńska, organizatorka akcji.

Jak się okazało, osoby niezmotoryzowane zmieściły się gościnnie w pojazdach, które uczestniczyły w strajku samochodowym, więc od początku do końca strajk miał formę samochodową. Organizatorka odniosła się również do ostatnich wydarzeń w Warszawie, gdzie dochodziło do starć z policją.

Ciężko to skomentować cenzuralnie. Nie byłam jeszcze na proteście w Warszawie, ale pewnie pojadę. Może też zostanę "spałowana" przez policję - powiedziała A. Konieczyńska, która zdaje sobie sprawę, że mundurowi zmieniają podejście do protestów, ale liczy, że ludzie nadal będą się jednoczyć i wyrażać sprzeciw wobec władzy zarówno w sieci internetowej, jak i na ulicach.

W przeciwieństwie do poprzednich manifestacji kobiet, tym razem jeleniogórska policja nie zabezpieczała trasy, więc uczestnicy brali udział w normalnym ruchu drogowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Manewry strażaków

Żółta kartka dla burmistrza

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Ruch na budowie S3  

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Sprzęt zamiast podatku

Ruszyła budowa obwodnicy

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Poświęcenie cieplickiego kościoła  

Będzie potrzebny nowy wykonawca

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego