Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

JELENIA GÓRA: Stop dla obskurnych blaszaków

Wtorek, 26 lutego 2008, 5:57
Aktualizacja: 8:33
Autor: ROB
Fot. AGA
Radni na dzisiejszej sesji (wtorek, 26 II, godz. 9) zablokują wszystkie inwestycje w rejonie Trasy Czeskiej i ulicy Lubańskiej. W jaki sposób? Chcą uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu i przeznaczyć te tereny jako działki rolne.

Tak wynika z projektu uchwały. Jak zapewniają rajcy, nie chodzi tu o poszanowanie krajobrazu czy blokowanie inwestorów. Teren ten ma być w przyszłości przeznaczony pod zabudowę domków jednorodzinnych. Zanim jednak to nastąpi, minie przynajmniej kilka lat.

Jeśli na tym terenie nie byłoby żadnego planu, potencjalny inwestor mógłby tam wybudować cokolwiek, na przykład olbrzymie blaszane magazyny czy inne szpecące budowle. Oczywiście po spełnieniu wszystkich formalności.

Jeśli działki będą rolne, nie będzie miał takiej możliwości. W przyszłości zostanie przygotowany nowy plan dla tego terenu, zakładający budowę w tym miejscu domków jednorodzinnych.

Radni wyprostują też sprawę niefortunnej opłaty za zajęcie pasa drogowego. W ubiegłym roku podnieśli oni tę opłatę o 1000 procent z 0,1 zł do złotówki. Wskutek tego, jeden z handlowców za schody prowadzące do sklepu, zapłacił 10 razy więcej. Tylko dlatego, że schody leżą w pasie drogowym. W nowym projekcie uchwały opłaty mają być zróżnicowane i zmniejszone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Dachowanie skody

Straż miejska złamała prawo?

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

W podzięce dla medyków  

Uczciwi znalazcy

Ministerialne wsparcie

Bez przełomu w sprawie oczyszczalni

Leśnicy: wycinki konieczne

Boi się o swoje życie  

Rozpoczął się proces