Zalogowanych: 6

Katowice: Stolica Śląska szczęśliwa dla jeleniogórzan

Wtorek, 9 czerwca 2015, 14:55
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2015, 13:08
W dniach 6–7 czerwca w Katowicach odbyły się 36. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w badmintonie. Przez dwa dniu rozegrano ponad 320 spotkań w różnych kategoriach wiekowych. Mistrzostwa, w których wystąpili Justyna Słomka oraz trenerzy jeleniogórskiego KS Chojnik – Sławomir Kowalski, Adam Słomka i Adam Cimosz okazały się bardzo udane. Kolejny, bo już czwarty rok z rzędu jeleniogórzanie wracają z medalami mistrzostw kraju. Łupem trenerów KS Chojnik Jelenia Góra padły dwa złota, dwa srebra oraz brąz.

Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej kobiet w kategorii +35 zdobyła Justyna Słomka, która razem z bratem Adamem Słomką zdobyli również wicemistrzostwo Polski w grze mieszanej w tej samej kategorii wiekowej.

Podobnie jak Justyna Słomka kolejne złoto i tytuł mistrza Polski w kategorii +40 dorzucił Adam Cimosz, który nie dał szans rywalom w grze pojedynczej broniąc w ten sposób tytuł mistrzowski z poprzedniego roku. Trochę szczęścia zabrakło w finale gry podwójnej kategorii +40, gdzie Adamowie Słomka i Cimosz zdobyli srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski ulegając po zaciętym trzysetowym pojedynku parze Robert Bieganowski/Krzysztof Walenda.

Sukcesem zakończył się również turniej mixta kategorii +40, gdzie Sławomir Kowalski i Sonia Wachowska (STB Energia Lubliniec) zdobyli brązowy medal.

- Cieszymy się bardzo, że możemy po raz kolejny przywieść medale z Mistrzostw Polski. Jest to dla nas kolejny zastrzyk, a co ważne musimy dorównywać naszym podopiecznym, którzy przewieźli w tym roku również medale Mistrzostw Polski - mówili Adam Cimosz, Adam Słomka oraz Sławomir Kowalski, trenerzy jeleniogórskich badmintonistów KS Chojnik.