Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Region: Stoki pod kontrolą

Wtorek, 25 stycznia 2022, 5:55
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W sobotę (22.01) jeleniogórscy policjanci na stoku Kopa w Karpaczu prowadzili działania edukacyjno-prewencyjne dla najmłodszych w ramach działań „Bezpieczne Ferie” oraz „Bezpieczny stok”. Edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu, szczególną uwagę zwrócili na konieczność jazdy na nartach w kasku, a także najmłodszym rozdawali odblaski.
Na stokach działania prewencyjne wykonują policyjne patrole narciarskie już od kilku lat. Głównym ich celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy – informuje. podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

# Dzieci i młodzież do 16. roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci (m.in. opiekunowie dzieci podczas zimowisk). Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Grozi za to grzywna, zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pijana lub odurzona narkotykami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje powiatowe

Remont na jubileusz

Kawiarenka z empatią

Czytaj również

Dzień bez opłat w KPN

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Trwa Europejskie Forum Ratownictwa Medycznego  

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Jubileusz "Katolika"

Pszczelarstwo w dobie wysokiej inflacji  

Nabór do straży

Zamknięty szlak rowerowy

Awaria wodociągu