Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Powiat: Stoki pod kontrolą

Wtorek, 18 stycznia 2022, 6:00
Aktualizacja: 12:55
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego 15 stycznia prowadzili działania edukacyjno-prewencyjne dla najmłodszych na stacji narciarskiej Winterpol w Karpaczu.

Funkcjonariusze w ramach działań „Bezpieczne stoki” edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu i bezpiecznych zachowań na stoku. Szczególną uwagę zwrócili na konieczność jazdy na nartach w kasku, a także najmłodszym rozdawali odblaski.

Policjanci przypominali również, że dzieci i młodzież do 16. roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci (m.in. opiekunowie dzieci podczas zimowisk). Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Grozi za to grzywna, zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pijana lub odurzona narkotykami.

Policjanci w trakcie patrolu zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie zachowujące, zwracają uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także na to aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

Głównym celem policyjnych patroli narciarskich jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciężarówka zahaczyła o słup

Służby: nie było skażenia wody

Blisko 100 porcji amfetaminy nie trafi na rynek

Czytaj również

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Wspólne ćwiczenia

Samochód wpadł do przepustu

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Sąsiedzka awantura

Piroman zatrzymany

Czytelnik: PKS nas zlekceważył

Pożary nieużytków

Pożar samochodu