Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Stilon pokonany po raz drugi

Niedziela, 30 maja 2021, 9:55
Aktualizacja: 9:56
Juniorzy starsi Karkonoszy 6 dni po wyjazdowym zwycięstwie ze Stilonem (3:2), ponownie zmierzyli się z gorzowianami. Na stadionie przy ul. Złotniczej podopieczni Jacka Kołodziejczyka pokonali rywali 4:0 i nadal plasują się na 3. miejscu w tabeli grupy C Ligi Makroregionalnej.

Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie, gdy wynik otworzył Łukasz Ranecki. W 38. minucie było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtysiak. Rezultatem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa, choć warto zaznaczyć, że jeleniogórzanie spokojnie mogli zaliczyć 5 trafień, ale nie wykorzystali doskonałych sytuacji. Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Dawid Gil (55. minuta), a ostatni gol w meczu należał do Nikodema Siudaka. Biało-niebiescy byli zdecydowanie lepsi od rywali i przy lepszej skuteczności mogli pokusić się znowu o dwucyfrowy wynik. Niższy wymiar kary gorzowian, to też zasługa ich bramkarza - Maksymiliana Wojdyło, który kapitalnie interweniował w kilku sytuacjach.

Karkonosze Jelenia Góra - Stilon Gorzów Wielkopolski 4:0 (2:0)

Karkonosze: Zakrzewski (80' Mieszała) - Wolak (80' Frankiewicz), Karmelita, Siudak, Gil, Kułakowski (75' Kania), Tokarz, Ranecki, Juszczyk (65' Michalik), Firmanty, Sołtysiak.
Stilon: Wojdyło - Mirończuk-Ossowski (82' Jędrzejczak), Chojnacki (74' Krakus), Trybuś, Glapiak, Działek (63' Guzik), Deluga, Chabiniak, Zagacki, Nachurny, Żak.

W następnej kolejce Karkonosze zagrają w Chorzowie z Ruchem, który jest wiceliderem i wyprzedza ekipę Jacka Kołodziejczyka o 2 punkty.