Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jelenia Góra: Sprzęt zamiast podatku

Piątek, 18 czerwca 2021, 13:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
21 łóżek szpitalnych, 2 łóżka do wybudzeń, USG, zestaw do próby wysiłkowej oraz stół operacyjny - to sprzęt, który trafił do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, a został kupiony z budżetu Jeleniej Góry. Do listopada Miasto ma przekazać jeszcze ambulans ratunkowy. Łączna kwota wsparcia wyniesie 850 tys. zł, a jest ona uzasadniona odstąpieniem od umarzania podatku od nieruchomości dla szpitala.

W poprzednich latach Miasto (decyzją prezydenta) umarzało szpitalowi podatek od nieruchomości - w tym przypadku miała to być kwota 622 tys. zł, jednak zdecydowano, aby bardziej namacalnie pomóc dobru wspólnemu, jakim jest szpital i postanowiono zakupić sprzęt na kwotę 850 tys. zł.

Wspólnie z dyrekcją szpitala podjęliśmy decyzję, że podatek od nieruchomości zwrócimy w formie sprzętu - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - To szpital wskazał, co potrzebują - dodał prezydent.
Dziękuję prezydentowi za to porozumienie. Korzystając z okazji zwracam uwagę, że udaje nam się dobrze współpracować z samorządem miejskim, wojewódzkim, ale i z rządem. To bardzo dobry kierunek, bo szpital jest dobrem wspólnym - dodał Nikolaj Lambrinow, dyrektor WCSKJ, który dziękował pracownikom oddziału chorób płuc za zaangażowanie.

Nowe łóżka trafiły właśnie na oddział chorób płuc, który w czasie pandemii był na pierwszej linii frontu.

Dziękujemy samorządowcom za wsparcie, ale też dziękuję całemu zespołowi, który brał udział w walce z pandemią. To była nierówna walka - nie zawsze nam się udawało, ale zaczynając od czystości sal po pielęgniarki i lekarzy - należy ze świecą szukać takiego zespołu - dodał Juliusz Bokiej, ordynator oddziału chorób płuc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Żywioł spustoszył gminę

Zderzenie czterech samochodów

Piękna wieś dolnośląska

Czytaj również

Spotkanie PiS zakłócone

Ze wsparciem Powiatu

Śmietnik to nie toaleta

Rządy PO w praktyce

Zaprezentowali Polski Ład

Boćki ćwiczą latanie

Kolizja na skrzyżowaniu

Skok w blok wystartował

Rondo do końca wakacji