Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Powiat: Sprzątanie Ochotnicy

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 6:00
Autor: WAC
Fot. użyczone
To była wspólna akcja leśników z Nadleśnictwa Lwówek Śląski, sołectwa Płoszczyna, wolontariuszy z Pasieki Doliny Bobru oraz miłośników Gór i Pogórza Kaczawskiego. W ostatnią sobotę (24.04) kilkadziesiąt osób sprzątało dolinę potoku Ochotnica, pomiędzy Płoszczyną i Czernicą.

Położona w gminie Jeżów Sudecki dolina potoku Ochotnica jest bardzo ciekawa przyrodniczo. Wiosną licznie kwitną tu śnieżyce, śnieżyczki, zawilce i ziarnopłony. Botanicy cenią ten obszar zwłaszcza z racji występowania skrajnie rzadkiego w skali kraju gatunku, jakim jest ciemiernik zielony. Spacerowiczom kojarzy się też z zapachem rosnącego tam czosnku niedźwiedziego.

Jednak - jak się okazuje - dla wielu walory tej okolicy nie mają większego znaczenia i upodobały ją sobie jako miejsce nielegalnego wywozu śmieci. Dość powiedzieć, że podczas sobotniej akcji z lasu oraz koryta Ochotnicy usunięto około stu worków odpadów.

Wśród nich dominowały worki po nawozach sztucznych, odpady budowlane i stare ubrania – mówi uczestnik akcji Patryk Waloszczyk. - Co szczególnie bulwersuje - w korycie potoku Ochotnica znaleźliśmy płyty z rakotwórczego azbestu. W lesie bardzo wiele było też butelek po alkoholu oraz innych opakowań - wylicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zagrali dla Jurka!  

Wandale niszczą zamek

Hiphopowa petarda na Górze Szybowcowej

Czytaj również

Dzień Robienia na Drutach...

Manewry strażaków

Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku

Nowa dyrektorka ZTA

Podsumowanie programu "Bezpieczny Dolnoślązak"  

Dzień Rysia

Na budowach wre praca

Pierwsza wodna kurtyna

Piknikowo z Robertem Biedroniem