Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: Spotkanie w książnicy z Grzegorzem Kaplą

Wtorek, 23 listopada 2021, 5:55
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum K. Tęczy
W jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej miało miejsce spotkanie ze znanym podróżnikiem Grzegorzem Kaplą, który swoje spostrzeżenia umieszcza w kolejnych książkach. Tym razem prezentował pozycję „Chiny bez wzajemności”.

Grzegorz Kapla pokazał zdjęcia zamieszczone w książce, ale tym razem w zupełnie innej formie. Na potrzeby publikacji wszystkie zdjęcia przerobiono na czarno-białe, tutaj mogliśmy obejrzeć je w oryginałach czyli jako kolorowe. Niby niewielka różnica a jednak. Uzupełnieniem pokazu była opowieść o przeżyciach z podróży, o tym co autora zaskoczyło, a czego spodziewał się wybierając do tego najludniejszego kraju na świecie.

Ponieważ wśród widzów było wiele osób podróżujących czy to w wycieczkach zorganizowanych czy indywidualnie, wywiązała się ciekawa dyskusja. Każdy bowiem inaczej odbiera ów kraj. Każdemu wydaje się on inny. I co ciekawe, często obserwowane te same wydarzenia odbierane są zupełnie w inny sposób. Dla jednych Chiny wydają się krajem ludzi przyjaznych, radosnych, otwartych, a dla drugich krajem zamkniętym na przybyszów, krajem mimo upływu czasu wciąż izolującym się od świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

„BAR” spektakl Teatru Verbum w JCK Muflon

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Pierwsza premiera

Czytaj również

Śnieżka znów królową wiatru

Sypią się mandaty

Świąteczny koncert uczniów szkoły muzycznej

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sanepid ws. glifosatu

Senator o działaniach osłonowych rządu

Zagrali Pospieszalscy

Moja droga pod K2 – w Muzeum Przyrodniczym

Przypominamy o niedzielnym poranku rodzinnym