Jesolo (Wenecja, Włochy): Spisali się na medal

Środa, 15 października 2008, 18:06
Aktualizacja: 18:08
Autor: Ania Pisulska
Kadra Dolnego Śląska, która uczestniczyła w X Mistrzostwach Świata Shotokan Karate FSKA w miasteczku Jesolo w Wenecji dzielnie i skutecznie reprezentowała Polskę, czego dowodem są medale, które zdobyli zawodnicy, mieszkańcy naszego regionu: Rafał Zieliński (Jeleniej Góra), Grzegorz Truchanowicz (Kowary, Karpacz), Dorota Skórzecka (Mysłakowice) oraz Patryk Hobgarski i Paweł Piepiora (Kowary).

W kategorii kumite wicemistrzostwo świata zdobyła drużyna, w której walczył: G. Truchanowicz , natomiast ekipa reprezentowana m. in. przez P. Hobgarskiego i Rafała Z. zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowe medale. Dobrze spisali się również nasi zawodnicy w kumite indywidualnym. Trzy osoby zdobyły złoty medal : Dorota Skórzecka w kategorii 65 kg, Patryk Hobgarski w kategorii 21 – 30 lat,  80 kg i Rafał Zieliński w kategorii senior  80 kg , natomiast brązowe Paweł Piepiora, w kategorii 21 – 30 lat,  80 kg i Grzegorz Truchanowicz w kategorii senior – 80 kg.

- Sukcesy cieszą, bo nasi zawodnicy ciągle podnoszą swoje umiejętności na zgrupowaniach szkoleniowych i turniejach mistrzowskich organizowanych w kraju i za granicą, na których uzyskują znaczące wyniki. Dlatego chyba spotkało nas miłe wyróżnienie: otrzymaliśmy od światowej organizacji - Funakoshi Shotokan Karate Association propozycję zorganizowania na Dolnym Śląsku mistrzostw świata w roku 2010. Mamy nadzieję, że planowana impreza dojdzie do skutku, a osiągane przez naszych zawodników wyniki będą jeszcze lepsze niż dotychczas – powiedział Zbigniew Piepiora, który towarzyszył zawodnikom na mistrzostwach.

Znakomici goście

Walki zawodników obserwował mistrz Shihan Kenneth Funakoshi 9 dan, któremu towarzyszył syn Kyle Funakoshi 6 dan. Natomiast gospodarzem mistrzostw był Giacomo S, Bertoletti 7 dan, ekspert sztuki walki oraz redaktor trzech wiodących sportowych magazynów we Włoszech : Samurai Bushido”, „Sportivo & Security” i „Arti d'Oriente”.